Ünlü isimler aşıya koştu

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Ünlü isimler aşıya koştu İkinci defa anne olmaya hazırlanan müzikçi Bengü, “Bugün ben de aşımı oldum. Öncelikle müzisyen dostlarımın, kesimimizin ve doğal ki tüm halkımızın aşısına kavuşması dileğimle… Umarım uzun vakittir büyük zorluklarla ayakta kalmaya çalışan sanat, aktiflik ve müzik bölümü de tez vakitte eski günlerine kavuşur. Aşı sırasının bana gelmesiyle bir, ikinci memnunluk niçinim de şu an 18 haftalık hamile oluşum. Herkes üzere biz hamilelerin de aşılanması epeyce kıymetli. Bilhassa üçüncü ay bittikten daha sonra corona aşılarından rastgele birini inançla yaptırabiliriz. Oğluma ve bana şifa olsun inşallah” dedi.

45 yaşındaki müzikçi Gülşen de Instagram hesabı üzerinden aşı olduğu anları paylaştı. Ünlü müzikçi, “Devlet aşı gruplandırmasıyla müzisyen kimliğimin bana sunduğu imkanlar çerçevesinde bugün aşımı oldum. Darısı tüm çalışma arkadaşlarımızın, tüm halkımızın ve aslında bütün dünyanın başına. Umarım ışık görünmüştür ve bu sıkıntı günler artık bitmek üzeredir. 1,5 yıldır devam eden, müziğin, tiyatroların sustuğu, hiç bir sanat kolunun icra edilemediği hatta yok sayıldığı, bu yolda emek veren hiç kimsenin hiç bir yardım görmeden bugünlere geldiği (ya da ne yazık ki gelemediği) sonuçları en ağır, en karanlık tablo bizimkisi. Bir an evvelden yaraların sarılması için (bunu tüm bölümümüz ismine söylüyorum) çıkardığımız seslerimizin duyulduğunu, işlerimizin başına dönebileceğimizi bilmeye hayli gereksinimimiz var. Seyircilerimize, ilişkin olduğumuz sahnelerimize kavuşmak için gün sayıyoruz. İnanıyorum ki epeyce az kaldı” tabirlerini kullandı.

Müzisyen Merve Özbey ise, “Şükür aşı olabildim… Story’lerde de söylemiştim fakat buradan da paylaşmış olayım. Bu denli vakittir canla başla çalışan sıhhat işçimize (inanılmaz güler yüzlüler), Sıhhat Bakanlığı çalışanlarımıza ve Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’ya epeyce teşekkürler. Dilerim bekleyen herkes bir an evvel aşıya kavuşuruz” diye konuştu.

Oyuncu Hazar Erkuvvetli aşı yaptırdıktan daha sonra çekilen fotoğrafını “Aşılandım” notuyla paylaştı.

Güzelbahçe Devlet Hastanesi’nde aşı olan oyuncu Ayça Bingöl fotoğrafını “Sonunda” notuyla toplumsal medya hesabından yayınladı.

Yalın, “Aşımı oldum… Müzisyenlerin aşılanabilmesi için emek veren herkese teşekkür ederim. En kısa vakitte her insanın aşıya ulaşabilmesi umuduyla…” sözlerini kullandı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, aşılamaya iki yeni kümesi daha ek ettiklerini açıklamıştı. Müzisyen, sinema ve dizi yapım takımları ile bir arada Eylül’de yüz yüze eğitime başlanabilmesi için öğretim üyeleri ve üniversite işçilerinin aşılanmasının başladığını duyurmuştu.

Bakan Koca, dün de, “Pazartesi ya da salı günü 4.2 milyon BioNTech aşısı gelecek. Yarından itibaren 45 yaş üstü aşılamayı başlatacağız” açıklamasında bulundu.