Ünlü oyuncu aşı tersi protestoya katıldı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Ünlü oyuncu aşı tersi protestoya katıldı Evangeline Lilly, Covid’in gripten farksız olduğunu söylemiş oldukten daha sonra Washington DC’deki aşı aksisi protestoya katıldığını paylaştı.

Lost, Hobbit üzere üretimlerle öne çıkan ve Marvel Sinematik Evreni’ndeki bir hayli sinemada de rol alan Evangeline Lilly aşı aykırısı duruşuyla dikkat çekiyor. 42 yaşındaki oyuncu, son olarak katıldığı aşı aksisi protestoyu Instagram hesabında paylaştı.

Oyuncu protestodan fotoğraflarla birlikte niye Covid aşısının zarurî olduğuna inanmadığına dair öne sürülen nedenini de belirterek gönderisinde şu satırlara yer verdi: “Bu hafta sonu DC’de bedensel egemenliği desteklemek için bulundum. Şiddetli taarruz, tutuklama yahut yargısız tutuklama, iş kaybı, evsizlik, açlık, eğitim kaybı, sevdiklerinden yabancılaşma, aforoz tehdidi altında hiç kimsenin bedenine rastgele bir şey enjekte etmeye zorlanmaması gerektiğine inanıyorum. Dünyanın endişe ortasında olduğunu anlıyorum lakin kaygıya güç kullanarak karşılık vermenin sıkıntılarımızı çözeceğine inanmıyorum.”

Oyuncu ayrıyeten teşebbüsçü Naval Ravikant’ın tüm acımasızlıkların, diğerlerini daha düzgüne zorlama isteğiyle başladığını belirttiği kelamını de gönderisinde paylaştı.

Gönderi, yıldızın corona virüsü pandemisinin başlangıcında özgürlüğe bedel verdiği için kendini karantinaya almayı reddettiğini açıklayarak tartışmalara yol açmasından neredeyse iki yıl daha sonra geldi. Mart 2020 tarihindeki gönderisinde, “Bazı beşerler ömürlerine özgürlükten daha hayli kıymet verir, kimileri ise özgürlüğe ömürlerinden daha fazlaca paha verir. Hepimiz seçimlerimizi yaparız” yazmıştı.

çabucak sonrasında da virüsü bir teneffüs gribi ile karşılaştırarak biroldukca kişiyi kızdırdı. Oyuncu, on gün daha sonra yorumları için özür diledi.