Ünlü Yeşilçam oyuncusu Kartal Tibet son seyahatine uğurlanıyor

JoKeR

Active member
Yeşilçam sinemasının usta isimlerinden olan ünlü oyuncu ve direktör Kartal Tibet 83 yaşında hayata veda etti. Ünlü oyuncu için Zincirlikuyu Camii’nde merasim düzenleniyor. Merasime, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız, Büyükçekmece Belediye Lideri Hasan Akgün, Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden Hülya Koçyiğit, Nuri Aloldukca, Kartal Tibet’in eşi Gündüz Tibet, oğlu Kanat Tibet, kızı Kumru Tibet, epeyce sayıda ünlü isim ve hayranları katıldı.

Ünlü oyuncu öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının akabinde toprağa verilecek.

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Bakan Ersoy, “Tiyatro ve sinema dünyasının en kıymetli sanatkarlarından biri maalesef kaybettik. Kartal Tibet sanatçı olarak örnek bir karakterdi. Hepimizin hafızalarında yer etmiş epey değerli karakterlere hayat vermiştir. Bizlere düşen sanatkarımızın isminin kalıcı hala gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Örnek sanatkarlarımızı maalesef birer birer kaybediyoruz. Kıymetli olan onların yerine onların anısını yaşatarak yeni sanatkarlarımızı sanat dünyasına kazandırmak. Allah rahmet diliyorum. Ailesine sevenlerine sabırlar diliyorum” dedi.

Merasime katılan Hülya Koçyiğit ise “Her şeydilk evvel bu büyük sanatkara gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. Siz Türk halkının temsilcisiniz. Sanatkarlar yaşarken değil her vakit yapıtlarıyla anılmalı. Onun bize armağan ettiği hayli hoş sinemalar var. O sinemalarla sonsuza kadar yaşayacağına inanıyorum” diye konuştu.