Uğurcan Çakır’dan Altay Bayındır kelamları

Gattuso

New member
Uğurcan Çakır, 3-1 kazandıkları Fenerbahçe karşılaşmasının akabinde yaptığı açıklamada, müsabakayı kazanmak ve başkan olmak isteğiyle maça başladıklarını belirterek, “Gerçekten Fenerbahçe’yi yenmek, önder olmak istiyorduk. Bizim için kıymetli bir fırsattı, erken bir gol yedik. daha sonrasında oyunu dengeledik. Kırmızı karttan daha sonra da oyunun büsbütün hakimi bizdik. Çok memnunuz, taraftarlarımıza armağan olsun. Çok âlâ desteklediler. Grup halinde önder olduğumuz için, galip geldiğimiz için hayli memnunuz. Başkan olmak hayli hoş fazlaca özel bir his. Taraftarlarımız bugün epey güzeldi. Onlara kolbastı oynayarak küçük bir armağan vermek istedik. Onlara armağan olsun” dedi.

‘Altay Bayındır arkadaşım’

Fenerbahçe kalecisi Altay ile arkadaşlığıyla ilgili olarak ise Uğurcan Çakır, şu tabirleri kullandı:

Altay benim arkadaşım. Ulusal kadroda rakebat halindeyiz ancak o benim arkadaşım. O oynadığı vakit ben onu desteklerim, ben oynadığım vakit o beni takviyeler. Medyada çıkanları pek okumuyorum. Bugün rakiptik, uğraş ettik lakin, ulusal grupta arkadaşız. Ulusal grup hayli özel bir yer. Kim oynarsa oynasın orada bulunmak bile fazlaca özel. Ülkemizin formasını giymekten hayli gururluyum. Altay da bence birebir biçimde bu biçimde düşünüyordur.