Ukrayna’da sığınakta mahsur kalan Türk futbolcu: Artık dayanamıyoruz!

Gattuso

New member
Rusya’nın Ukrayna’nın başşehri Kiev’e akınları ağırlaşırken, Ukrayna’nın 1. Lig kadrolarından Metalist Kharkiv ile hafta başında mukavele imzalamak için Kharkov kentine giden, Türk futbolcusu Abdullah Doğan, savaşın ortasında kaldı.

Mukaveleyi imzalayan ancak pasaport sıkıntıları ve berbatlaşan siyasi durum niçiniyle süreçlerini tamamlayamayan Abdullah Doğan, Perşembe günü Bremen’e dönemedi.

Alman pasaportu bulunan Abdullah Doğan, bavullarıyla birlikte metro istasyonuna sığındı.

Hasret Gürses ile Hafta Sonu Ana Haber programına canlı bağlanan Abdullah Doğan ve menajeri Bülent Teke yaşadıkları güç anları anlattı.

“Gücümüz kalmadı”

Mahsur altında kaldıkları sığınaktan bağlanan Abdullah Doğan, “Son durumumuz epeyce berbat. Buradan herkese sesleniyorum. Konuşacak gücümüz kalmadı. Dakika başı ailemle konuşuyorum ve herkes kaygılı. Artık dayanamıyoruz” dedi.

Futbolcunun menajeri Bülent Teke ise, yaşadıkları düşünceleri anlatırken duygusal anlar yaşadı.

“Siz ulaşabiliyorsanız devlet nasıl ulaşamıyor”

“Biz burada mahsur kaldık ve bildiğiniz üzere konsolosluklardan ‘Bize ulaşın’ diye numaralar veriliyor lakin biz bu numaralara ulaşamıyoruz. Gelen otobüslerden bahsediliyor lakin nerede bulaşacağımızı bilmiyoruz. Çok sıkıntı durumdayız ve tek hedefimiz Türkiye’ye dönmek. Bizi kimse aramıyor. Şu an yaşadığımız hayli acı kıssalar var. Buradaki yaşanılan içler acısı hayatları görür görmez hayli üzülüyoruz. Çocuk çoluklar yemeden, içmeden, uyumadan yaşıyorlar. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nden yardım istiyoruz. Bize Halk TV olarak siz ulaşabiliyorsanız devlet niye ulaşamıyor.”