VakıfBank’ın yıldızları, yeni dönemde 5 kupa istiyor

Gattuso

New member
Sarı siyahlı grup ve A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nun yıldız oyuncularından Zehra Güneş, her vakit 5 kupaya da talip olarak döneme başladıklarını belirterek, “Küçüklükten beri oynadığım grup arkadaşlarım (Derya Cebecioğlu ve Buket Gülübay), bu sene yinedan kadroya geri döndü ve altyapıdan çıkan oyunculara göre bir tık daha fazlayız olağana nazaran. Umarım 35’inci dönemde fazlaca genç ve dinamik bir takımla 5 kupayı alıp yenidendan “VakıfBank Efsane” olarak ismimizi duyurabiliriz. Şu anki amacımız bu. Umarım son gün epeyce keyifli bir biçimde yenidendan burada buluşabiliriz” dedi.

‘Bir tık daha fazlayız bu sene’

Zehra Güneş, kadroda genç sayısının artmasına değinerek, “Dediğim üzere altyapı oyuncusu olarak bir tık daha fazlayız bu sene. Bu gençlik ateşinin kimi vakit maçları epey farklı yerlere taşıdığını düşünüyorum. Umarım bu dönem da bu biçimde fazlaca maç izleyeceğiz ve müspet yanlarını goreceğiz” sözlerini kullandı.

‘Şimdi yeni amaçlarımıza odaklanma zamanı’

Yaz aylarında ulusal grup ile 3 büyük turnuva oynadıklarının hatırlatılması üzerine Güneş, “Çok uzun bir maratondaydık hepimiz. kimi vakit fizikî, kimi vakit mental olarak epeyce zorlandık. Lakin ufak da olsa bir orta verdik ve artık yeni amaçlarımıza odaklanma vakti. Yeni maksatlara odaklandıkça yorgunluğunu, bulunduğun durumu, tatil yapmadığını unutuyorsun. Biz alışkınız bu duruma. Hiç zorlayacağını düşünmüyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

‘Hedefimizde 5 kupa var’

VakıfBank’ın tecrübeli ismi Kübra Akman ise, bu dönem amaçlarında 5 kupa olduğunu lisana getirerek, “Bu dönem gayemizde 5 kupa var. Onlar için çalışıyoruz. Çok ağır bir çalışma temposundan geldik. Çalışmaya da devam edeceğiz. İnşallah bu dönem, hepimiz için en hoşu her neyse o olur. Geçen sene, pandemiden daha sonra birinci dönem olduğu için doğal ki herkes evvela sıhhatini düşünmek zorundaydı. Bu ekiplerin ortasında psikolojiyi bozan bir şey oldu. Geçen dönem yalnızca sağlımıza bir şey olmasın, elimizden gelenin en düzgününü yapalım ve en hoş biçimde bitirelim dedik. Bunu Türkiye Ligi’nde başardık. Yalnızca Şampiyonlar Ligi’nde bunu yapamadık ancak bu sene onu da tamamlayacağımızı düşünüyorum” formunda konuştu.

‘5 kupanın hepsini almak istiyoruz’

Sarı siyahlı takımın ulusal pasörü Cansu Özbay da, ana planlarında yalnızca tek bir kupa olmadığını söyleyerek, “5 kupanın hepsini almak istiyoruz. En büyük gayemiz, 5 kupanın hepsini kazanabilmek ve bu dönemi fazlaca hoş bir dönem yapabilmek. Geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde gümüş madalya aldık. Bu sezonki amacımız altın madalyayla dönemi kapatmak. Umarım istediğimiz gayeye ulaşabiliriz” açıklamasını yaptı.

‘Yorgunlukların hepsini unuttuk’

Ulusal grupta ağır bir yaz dönemi geçirmelerinin kendilerini etkilemeyeceğini kaydeden Cansu Özbay, “Biz hayli hoş bir ulusal dönem periyodunu kapattık. Artık yeni dönem, VakıfBank’tayız. Yorgunlukların hepsini unuttuk. Önümüzde epey hoş bir dönem var. Çok keyifli bir dönem olacağına inanıyorum. O yüzden bu yorgunluğumuz geride kaldı” tabirlerini kullandı.

‘Hedeflerimize ulaşmak için elimizden gelenin en düzgününü yapacağız’

Geçen dönem Şampiyonlar Ligi’nde büyük bir deneyim kazandıklarını belirten VakıfBank’ın ABD’li yıldızı Michelle Bartsch-Hackley ise, şunları söylemiş oldu:

“Şampiyonlar Ligi’ni kazanamadık lakin hayli büyük bir deneyim yaşadık. Bu tecrübeyi de bu dönem uygun kullanıp Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak istiyoruz. Grubumuza yeni katılan arkadaşlar var. Daima bir arada ağır bir çalışma devrindeyiz. Bu yıl amaçlarımıza ulaşmak için elimizden gelenin en güzelini yapacağız.”

‘Bütün kulvarlarda altın madalyayı hedefliyoruz’

Ekibin yeni transferi Aylin Sarıoğlu da, “Gerçekten ağır bir dönem olacak. 35’inci döneminde bu grupta bulunduğum için epeyce keyifli ve gururluyum. 5 kulvarda rastgele bundan önceliğimiz yok. Bütün kulvarlarda altın madalyayı hedefliyoruz. Geçen sene kaçırılan Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu bu sene kazanmak istiyoruz. Çok ağır bir dönem bizi bekliyor. Bu dönem taraftarımızla birlikte olacağız, bu bizi epeyce memnun ediyor. Elimizden gelenin en güzelini yapacağız. Burada olmaktan hayli mutluyum” diye konuştu.

‘Herkes ailenin bir bireyi üzere davranıyor’

“Burada hakikaten aile kavramını hissedebiliyorum”
diyen Sarıoğlu, transfer olduktan daha sonra herkes tarafınca fazlaca hoş karşılandığını söyleyerek, “aslına bakarsan bu kulübün muvaffakiyetinin buradan geldiğini düşünüyorum. Herkes ailenin bir bireyi üzere davranıyor. Herkes sorumluluklarını yerine getiriyor ve birbirini epey seviyor. Bu alışılmış ki de doğal olarak alana yansıyor ve işimiz daha da kolaylaşıyor. Bu dönem da bu biçimde devam edeceğini düşünüyorum” dedi.