WhatsApp’a yeni özellik: iOS’tan Android’e sohbet taşıma

Seyyah

New member
İletileşme uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının uzun müddettir şikayet ettiği IOS’tan Android’e konuşma geçmişinin taşınabileceğini duyurdu. Sesli iletiler, fotoğraflar ve görüntüleri kapsayan bilhassa birlikte telefon değiştiren bireylerin sohbet geçmişini bir işletim sisteminden başkasına aktarabileceği açıklandı.

Whatsapp, IOS’tan android’e konuşma geçmişinin taşınabileceğini söylemiş oldu. NTV’de yer alan habere bakılırsa, dünya çapında yaklaşık 1,6 milyar kullanıcıya sahip olan iletileşme uygulaması WhatsApp, telefon değiştiren bireyler için yeni özelliğini duyurdu.

Android aygıtlara çarçabuk taşıyabilecek

Resmi internet sitesinde duyurulan özellik ile bir arada, telefon değiştiren şahısların sohbet geçmişini bir işletim sisteminden başkasına aktarabileceği aktarıldı.

Sesli bildiriler, fotoğraflar ve görüntüleri kapsayan bilhassa bir arada milyonlarca kullanıcı, bildirilerini IOS aygıtlardan Android aygıtlara çarçabuk taşıyabilecek.

Bu yalnızca bir başlangıç

Whatsapp’ın duyurusu şöyle:

“WhatsApp iletileriniz size aittir. şahsi WhatsApp iletilerinizin uçtan uca şifreleme ile korunmasının ve iletilerinizin sohbetlerinizden otomatik olarak kaybolması için yollar sunmamızın niçini budur.

Sunduğumuz en aranan özelliklerden biri, telefon değiştirirken sohbet geçmişini bir işletim sisteminden başkasına aktarmayı mümkün kılmaktır. Bu özelliği inançlı ve sağlam bir biçimde oluşturmak için işletim sistemi ve aygıt üreticileriyle sıkı bir biçimde çalışıyoruz.

WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. İletileriniz WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma süreci sesli iletiler, fotoğraflar ve görüntüleri kapsar. Başlangıçta Android 10 yahut üstü işletim sistemine sahip rastgele bir Samsung aygıtta sunulan bu özellik yakında daha fazla Android aygıtta kullanılabilecektir.

Yeni bir aygıtın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski aygıtınızdan yeni aygıtınıza inançlı bir biçimde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu süreç için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacaktır.

Bu yalnızca bir başlangıç. Daha fazla kişinin tercih ettikleri platformlar içinde geçiş yapabilmesi ve sohbetlerini inançlı bir biçimde birlikteinde götürebilmesi için bu seçeneği kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz”