Yanan ormanlara üzüldü: Tıraş olan her müşteri için fidan bağışladı

JoKeR

Active member
Son günlerde Türkiye genelinde tesirli olan orman yangınları bir epey yeşil alan ile bir arada yerleşim yerlerini de küle çevirdi. Her yaştan vatandaşı derin ıstıraba boğan yangınlar daha sonrası bilhassa toplumsal medya üzerinden yeni fidan dikimi ve fidan bağışı kampanyaları başlatılırken, Gaziantep’te faaliyet gösteren erkek kuaförü Rıdvan Turgut da tıraş olan her müşterisi için bir adet fidan bağışı yapacağını deklare etti. Bir hafta sürecek kampanyasında en az 400-500 civarı fidan bağışı yapmayı hedeflediğini söz eden erkek kuaförü, yanan yerleri yeniden yeşillendirmek için ellerinden gelen uğraşı göstereceklerini aktardı.
HER MÜŞTERİ İÇİN BİR FİDAN
Türkiye’yi hüzne boğan yangınlara hayli üzüldüğü için tıraş olmaya gelen her müşteri için fidan bağışı yapmaya karar verdiğini açıklayan erkek kuaförü Rıdvan Turgut, “Ülke genelindeki yangınlarda günlerdir ormanlarımız yanıyor, ciğerlerimiz yanıyor. Biz de bu kaybettiğimiz ormanlarımızı nasıl geri kazanacağız diye hüzünle düşünürken aklımıza bağış fikri geldi. daha sonrasında da iş yerimize tıraş olmaya gelen her müşterimiz için bir fidan bağışı yapmaya karar verdik. Bu fikri müşteriler de memnuniyetle karşıladı” dedi.

GAYE 400-500 FİDAN
Kampanyaya iki gün evvel başladıklarını ve amaçlarının en az 400-500 ortası fidan bağışı olduğunu da aktaran Turgut, “Kampanyamız iki gün evvel başladı. Günlük ortalama 20-30 ortası müşterimiz oluyor. Şuana kadar 50-60 civarı bağış yaptık. Bu kampanyayı bir hafta boyunca sürdürmeyi ve en az 400-500 civarı fidan bağışı yapmayı hedefliyoruz” halinde konuştu.
MÜŞTERİLER DE ŞAD

Kuaförün başlatmış olduğu kampanyayı takdir ettiğini belirten müşterilerden Hasan Savcı ise “Burası benim rutin olarak tıraş olduğum bir yer. İş yeri sahibi geçtiğimiz günlerde bu kampanyadan bahsetmişti. Ben müşteri olarak bu biçimde bir kampanyayı destekliyorum. Ben de kendimce elimden gelen bağışı yapıyorum. Zira kaç gündür ormanlarımız, ciğerlerimiz yandı. O yüzden kuaförün başlattığı bu kampanyayı destekliyoruz” diye konuştu.