Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Karahasanoğlu’ndan Düzgün Partili Çıray’a: Yetkim olsa Çevik Bir’i çıkartır, seni cezaevine koyarım

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü ve müellifi Ali Karahasanoğlu, 28 Şubat 1997 tarihinde yapılan ve 10,5 saat süren Ulusal Güvenlik Heyeti toplantısında, Genelkurmay Başkanlığı koltuğunda oturan İsmail Hakkı Karadayı‘nın Özel Kalem Müdürü’nün, şu an Ulusal Savunma Bakanı bakılırsavini yürüten Hulusi Akar olduğunu hatırlatan Yeterli Partili Aytun Çıray’a “Benim bir yetkim olsa Çevik Bir’i çıkartır, seni cezaevine koyarım” dedi.

Güzel Parti İzmir Milletvekili Çıray, 28 Şubat davasında devrin Genelkurmay 2. Lideri emekli Orgeneral Çevik Bir, emekli orgeneral Çetin Doğan’ın da bulunduğu isimlerin cezaevine girmesinin akabinde toplumsal medya hesabından “Özel Kalem Müdürü amirin her şeyidir. İsmail Hakkı Karadayı 28 Şubat’ın Genelkurmay Lideri olarak yargılandı, Özel Kalem Müdürü’nün Hulusi Akar olduğunu biliyor musunuz? demişti.

Karahasanoğlu, bugünkü “Dans et Aytun, dans et!” başlıklı yazısında Çıray’ın Bakan Akar’a “kin saçtığını” ve generalleri akladığını öne sürdü.

“Biz Hulusi Akar paşaya, itiraz getirmez iken 312 general davasına, Hulusi Akar’ın da vekaletini alanlar, artık ona hakaret ediyorlarsa yalnızca Ulusal Savunma Bakanlığı niçini ile değil. 28 Şubat sürecindeki pozisyonu niçini ile de hakaret ediyorlarsa, burada sorun, Hulusi Akar’ın kendisinde değil, o darbeci zihniyetin kendisinde olduğu açıktır” diyen Karahasanoğlu, Çıray’ı darbecilikle suçlayıp algı ürettiğini öne sürdü.

O periyot atılan manşetleri hatırlatan Karahasanoğlu, özetle şu biçimde devam etti:

“Tilkilik olur da bu kadarı az bulunur.

Bir yandan darbecileri savunuyor.

Bir yandan Genel Lideri Meral Akşener’i yağlı kazığa oturtma tehdidi yapanları savunuyor.

Bir yandan da, genel liderini darıltmamaya çalışıyor..

Dans et Aytun.

Dans et.

Lakin istediğin kadar kıvır. İstediğin kadar herkesi yönetim etmeye çalış.

Bu yolun sonu rezillik çukurundan diğer bir yer değil..

Rezil oluyorsun.

Konuştukça daha beter rezil oluyorsun.

Hani şunları söylemiş olduğin noktada.

Benim bir yetkim olsa.

Çevik Bir’i çıkartır, seni cezaevine koyarım.”