Yeni Şafak müellifinden polise “Ekibe tükürürüm, şerefsiz” diyen AKP Milletvekili Yılmaz’a: Lütfen elinizdeki kibir sandığını yavaşça yere bırakıp ‘ta

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Yeni Şafak müellifi İsmail Kılıçarslan Mersin’in Faziletli ilçesinde aracını durduran polise, “Ekibe tükürürüm, şerefsiz” diyen AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın ismini birinci kere duyduğunu izlediği haberde partisinin yazılı olmadığını belirterek “AK Parti vekili olduğunu öğrenmek için de ayrıyeten googlea müracaat ettim. İşte Anayasa Komitesi Katip Üyesi imiş, AK Parti Bayan Kolları’nda kimi görevler almış falan” dedi.

TIKLAYIN – AKP Milletvekili Yılmaz’dan aracını durduran polise: “Ekibe tükürürüm, şerefsiz”

Mersin Valiliği’nin olayın duyulmasının ardından “Polisler çok haksız, sayın vekilden epey özür dileriz” açıklama yapmasıyla ilgili Kılıçarslan, “Bütün samimiyetimle söz etmek isterim ki Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun buyruğunda çalışan bir memur olsam, Sayın Vali’nin o yazılı açıklamasının akabinde, mesleğime ‘sıfır inisiyatif yöntemi’ ile devam ederim. İhbar edilen araçlarla falan uğraşmak yerine bulmaca falan doldurur, solitaire falan oynarım. Zira maazallah ihbar edilen aracın sahibi milletvekili falan çıkabilir. Milletvekili bana ‘şerefsiz’ falan diyebilir, ‘tükürüğünü saçma arabama’ falan diye çemkirebilir. Ben de yaşadığımla, hatta daha ziyadesiyle kalakalırım ortada. ötürüsıyla inisiyatif alıp araçları denetim etmek yerine araç plakaları üzerinden devremle ‘tek mi çift mi?’ oynasam daha güzel olur benim açımdan” diye yazdı.

TIKLAYIN –

Aracı durduran polislere “Sen bilmiyor musun ‘vekil’ dediğimiz insanların yüzde sekseninin kendini ‘aşırı ayrıcalıklı’ saydığını? Yahu bu vekil dediğimiz ‘üstün ırk’ bir salonda kendisine sandalye ayrılmadı diye ortalığı birbirine katar. Türkiye’de siyaset dediğin biraz da ‘protokol krizi’ demektir” diyen Kılıçarslan yazısına şu biçimde devam etti:

Vali dediğin ‘üstün ırk’ ise daha değişiktir. ‘Şehrin A ekibini her bakımdan mutlu etmeyi’ ve ‘sıradaki atamada nüfus bakımından daha büyük bir ile geçmeyi’ hayatının yegâne gayesi haline getirmiş vali oranımız da kabaca yüzde yetmiştir. ötürüsıyla bakana karşı vekili, vekile karşı polisi, polise karşı halkı satma konusundaki tereddüdü sıfırdır birçoklarının.

Polisler bu biçimde yapmış olsalar bile bir vekilin kendisine yapılan bu şeyi ‘şerefsiz, tükürük saçıyorsun’ falan diye karşılaması da, bir valinin buyruğundaki memurları gözden çıkarma konusunda hiç tere
ddüt etmemesi de benim açımdan anlaşılabilir şeyler değil.”

TIKLAYIN – Aracını durduran polise, “Ekibe tükürürüm, şerefsiz” diyen AKP’li Zeynep Gül Yılmaz: Maruz kaldığım hukuksuz muameleyi aziz milletimizin takdirine bırakıyorum

AKP’li Zeynep Gül Yılmaz’ın olayın duyulmasının akabinde yaptığı “Aziz Milletimizin takdirine bırakıyorum” tabirinin yer aldığı açıklamaya yer veren Kılıçarslan, “İlk harfleri büyük yazılınca ‘aziz olmayan’ o ‘aziz milletten biri’ olarak karşılık hakkımı kullanıyorum: Sayın vekil. Doğrusu ‘keşke kamuoyunu bu biçimde bir mevzu ile meşgul etmeseydim’ olacaktı. Artık lütfen elinizdeki kibir sandığını yavaşça yere bırakıp ‘takdirimizi’ bekleyin. Teşekkürler.”