Yeniçağ muharriri: Erdoğan arasa Gül koşa koşa masraf, fakat Emine Hanım bu işe şiddetle karşı çıkar

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Yeniçağ müellifi Orhan Uğuroğlu, Korkusuz muharriri Can Ataklı’nın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 seçimleri için Abdullah Gül ile görüştüğü savını gündeme getiren yazısına ait görüşlerini kaleme aldı.

“Erdoğan Gül’ü arasa ya da Hakan Fidan ve Hulusi Akar‘ı gönderip davet etse inanıyorum ki Gül koşa koşa sarfiyat. Fakat bilinsin ki Erdoğan’dan evvel Emine Hanım bu işe şiddetle karşı çıkar” diyen Uğuroğlu, “Çünkü Emine Erdoğan’ın cumhurbaşkanı eşi iken Hayrünisa Gül ile yaşadıkları büyük sıkıntılar var. Zira Abdullah Gül’ün Saadet aracılığı ile Millet İttifakının adayı olma teşebbüsü var. Bütün bu yaşananlardan daha sonra Erdoğan Gül’ün AKP’nin bahçe kapısından içeri sokmaz” sözlerini kullandı.

Gül’e yakın bir ismin kelam konusu iddiayı yalanladığı açıklamasında kullandığı, “Türkiye’nin gittiği yol da, kendisine fazlaca büyük sorumluluklar düşecek vakti bekliyor…”sözünü hatırlatan Uğuroğlu, şu biçimde dedi:

“Gül evvel Ataklı üzerinden Erdoğan’a ileti gönderdi ancak bunun asıl manası da şuydu: Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla.

Şunu söylemek istiyorum. Abdullah Gül’ün asıl ve temel emeli şudur: Millet İttifakının ortak tek adayı olmak.”

Yazının tamamını okumak için .

TIKLAYIN – Kulis: Erdoğan fazlaca kısa bir süre evvel Abdullah Gül’le bilinmeyen bir görüşme yaptı

TIKLAYIN – Fehmi Koru: AK Parti’ye genel lider yahut kurtarıcı arıyor değilim

TIKLAYIN – Korkusuz müellifi Takan: Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektubu Fehmi Koru’nun eline tutuşturup köşesinde kaleme aldırmış!

TIKLAYIN – Ahmet Takan’dan Fehmi Koru’ya: Abdullah Gül’ün daha sonradan dahil olduğu görüşmede, Cumhur İttifakı’nın adayı yapılması için hangi stratejileri uzun uzun tartıştınız?

TIKLAYIN – Murat Uzman, Abdullah Gül’ü aradı: Hulusi Akar ve Erdoğan ile yeni bir temas oldu mu, ne konuşuldu?