Yılmaz Özdil’in tezleri ile çılgına dönen Uğur Dündar televizyon programlarını iptal etti

JoKeR

Active member
Sözcü muharriri Yılmaz Özdil kurucuları içinde gazeteci Uğur Dündar’ın da olduğu Artı 1 TV ile ilgili çarpıcı savlar gündeme getirdi. Bu savlara canlı yayında hayli sert sözlerle karşılık veren Uğur Dündar, “Yazıklar olsun sana, o Tweeti nasıl paylaştın. Karşıma çıkarsan hayli üzücü yaparım” dedi. Uğur Dündar’ın canlı yayında çıldırtan argümanlarda Yılmaz Özdil, Sezgin Baran Korkmaz’ın kimi gazeteciler üzerinden televizyon kurdurduğunu söylemiş oldu. Özdil’in toplumsal medyada Uğur Dündar ve Artı 1 TV ile ilgili paylaşımları şöyleki:

Yılmaz Özdil’in Uğur Dündar’ı çıldırtan tezleri

“Dürüst ve emniyetli (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ancak, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum fakat söylemem demedim, bilakis açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve muteber (!) araştırmacı gazeteciler niçin bu konudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?”

Uğur Dündar epeyce sert çıktı

Yılmaz Özdil’in bu tezlerine Uğur Dündar canlı yayında epey sert karşılık verdi. Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu söz ederek, “Yazıklar olsun sana, o Tweeti nasıl paylaştın. Karşıma çıkma üzücü yaparım” dedi.

Tele 1’deki yayın sürerken Özdil, “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de pahalı ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım bu biçimde…” paylaşımı yaptı.

Uğur Dündar programını iptal etti

Özdil’in bu savlarına epey sert biçimde yanıt veren ve toplumsal medyada gündem olan Uğur Dündar, televizyon programına katılmayacağını deklare etti. Dündar, toplumsal medyadan televizyona çıkacak durumda olmadığını KRT TV’deki Şimdiki Vakit programına katılamayacağını belirtti.