Yılmaz Vural savı: 6 maç için 5 milyon istedi

Gattuso

New member
TFF 2. Lig Kırmızı Küme’de gayret eden Sakaryaspor teknik yöneticilik konusunda Yılmaz Vural ile anlaşamadı ve Tuncay Ulu’yu kadronun başına getirdi.

Teknik yönetici Yılmaz Vural, katıldığı bir televizyon kanalında, “2. Lig, benim üzere bir hocaya ekonomik olarak imkan sunacak durumda değil aslına bakarsanız. Ne verirse versin imkan bizi tatmin etmez. Hoca bilmem ne istemiş diyorlar, alakası yok” tabirlerini kullanmıştı.

Sakaryaspor Lideri Cumhur Genç, Yılmaz Vural’a cevap verdi ve 69 yaşındaki hocanın 5 milyon lira istediğini söylemiş oldu.

Genç’in açıklamaları şöyle:

“Diyarbekirspor maçından bir gün evvel Sn. Yılmaz Vural’ı arayıp, Diyarbekirspor maçına davet ettim. Maçtan daha sonra kulüp binamızda, Sn. Yılmaz Vural, avukatı, Başkanvekilimiz Mücahit Hünerlice ve ben bir ortaya gelerek görüşme sağladık. Sn. Yılmaz Vural dönem sonuna kadar 2 milyon TL peşin, 2 milyon TL şampiyonluk primi, yardımcıları için peşinat, maaş ve şampiyonluk primleri dahil kalan 6 maç için toplamda 5 milyon TL’yi kulübümüzden talep etmiştir. Bende kendisine istişare yapıp döneceğimizi ilettim. 30 dakika daha sonra Sn. Yılmaz Vural ile birlikte görüşmeye gelen Tuncay Karartı’yı, yöneticimiz Melih Dalkılıç arayarak bu biçimde bir bütçemiz olmadığını belirterek teşekkür etti.”

Yılmaz Vural’ın açıklamalarının tamamı:

“Biz Adapazarlılar kendi mevzularımızı kendi ortamızda çözeriz. Duyduğum bir şey var, üzüldüm. Herkes bir grup fiyat, benim ekibim Sakaryaspor’dur. Ben oraya bir kere gittim, sıfır kuruş aldım, kendi cebimden verdim. bir daha muhtaçlık olmuş, Ulusal Ekip, Fenerbahçe derken 2. Lig’den bir ekipte çalışmak istemezdim. Küçümsemekten değil. İktisadı daha düzgün, imkanları daha yeterli olan yelerde çalışalım. Antrenörlük ömrümüzün sonlarına gelmek üzereyiz. Sakaryaspor ortaya çıkınca gerisi teferruat. 2. Lig, benim üzere bir hocaya ekonomik olarak imkan sunacak durumda değil esasen. Ne verirse versin imkan bizi tatmin etmez. Hoca bilmem ne istemiş diyorlar, alakası yok. Maça gittik, 10-15 bin kişi vardı. Stadyuma girince yer yerinden oynadı. Bana bu kadar sevgi bahşeden, ilişkin olduğum, büyüdüğüm, tuttuğum ekip… Güya ben para söylemişim de anlaşamamışız üzere kelamlar beni üzüyor. Liderle konuştuk. Onlar kendi tasarruflarını kullanmışlar. Lider bana ‘Seni arayacağım’ dedi. Otomobille İstanbul’a dönüyordum. İrtibat kuramadık herbiçimde.”