30 bin öğretmene yönelik Okul, Pnrr yarışmaları başlıyor. Ayrıca simüle edilmiş bir ders de olacak

Eğitmen

Member
Okula 30 bin yeni öğretmen getirildi; bunların yaklaşık on bini anaokulu ve ilkokullarda, geri kalanı ise ortaokul ve lisede. Hazır Ayarla Git. Öğretmenler için yarışmalar (geç) Pnrr’ın, Ulusal İyileşme ve Dayanıklılık Planı’nın öngördüğü yeni yöntemlerle, her seviyedeki okullarda 30 binin üzerinde öğretmenin işe alınması için başladı.

30 bin yer için çağrı

Bu sabah Milli Eğitim ve Liyakat Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan duyurular, ilkokul ve anaokullarındaki 9.641 kontenjanı, ortaokul ve liselerdeki 20.575 kontenjanı kapsıyor. Viale Trastevere’nin haberine göre Mim, yaklaşık 14 bin kişilik ek bir birlik için onay bekliyor.

“Bu yeni çağrılar ve gelecekteki işe alımlar -” dedi Giuseppe ValditaraEğitim ve Liyakat Bakanı – Pnrr ile Avrupa düzeyinde üstlenilen taahhütler çerçevesinde, öğretmenlerin rolünü geliştirmek, yeni becerileri garanti altına almak ve ülkenin en dezavantajlı bölgelerinde bile onların varlığını garanti altına almak yönündeki kararlı niyetimizi teyit edin”.

Katılım şartları

Pnrr’ın geçiş dönemi kurallarına göre, ortaöğretim yarışmalarına, talep edilen yarışma sınıfına giriş yeterliliğiyle birlikte, önceki 5 yıl içinde eğitim alanında en az 3 okul yılını tamamlamış olan adaylar da kabul edilir. kurumlar, önceki sistemin bir gereği olarak öngörülen 24 krediyi (CFU/CFA) 31 Ekim 2022 itibarıyla beyan etmiş (bunlardan en az 1’i rekabet ettikleri spesifik rekabet sınıfındadır) veya halihazırda elde etmiş olmalıdır.

Yarışma testleri: yazılı ve sözlü

Yarışmada yazılı ve sözlü sınav yer alacak. ‘Bilgisayar tabanlı’ modda 100 dakikada gerçekleştirilecek olan yazılı sınav, adayın pedagojik, psikopedagojik ve didaktik-metodolojik alanlardaki bilgi ve becerilerine ilişkin 50 çoktan seçmeli sorudan oluşacaktır. Test ayrıca İngilizce dili bilgisini ve dijital becerileri ölçecek soruları da içerecektir.

Sözlü sınav bunun yerine adayın katıldığı disiplindeki bilgi ve yeterlilik düzeyini, genel öğretme becerilerini, planlama yeteneğini, teknolojileri ve multimedya elektronik cihazlarını kullanmasını tespit etmeyi amaçlayacak.

Simüle edilmiş ders

Seçim sürecinde adayların gerçek öğretme becerilerinin doğrulanmasını geliştirmek için bir test olarak simüle edilmiş bir ders de tanıtıldı. Sınav, adayın katılım başvurusunda bulunduğu bölgede yapılacak; Ancak sözlü olan, adayın başvuruda bulunduğu bölgede veya bölgesel birleştirme durumunda, prosedürün yürütülmesinden sorumlu olarak belirlenen bölgede gerçekleştirilecektir.

İhale rakamları

Reklamı yapılan 30.216 yerin sayısı şöyle yazıyor: Okul Ufku, hareketlilik operasyonları sonrası boş ve mevcut pozisyonlar arasındaki işten çıkarmalar hariç (81.023) farktan ve 2023/2024 eğitim-öğretim yılı için tahmin edilen 50.807 atama sayısından kaynaklanmaktadır. Bu pozisyonlar zaten bir kenara bırakılmış ve kalıcı atamalar için kullanılabilirlikten uzaklaştırılmıştı.

Gerçekte, özellikle bazı bölgelerde görev süresi yerleştirmeleri için yararlı olan sıralamalarda aday bulunmamasından dolayı fiili olarak yürütülen kalıcı kalıcı pozisyonlar şu anda 40.462 (yetkili olanlarla karşılaştırıldığında notta yaklaşık 10.354 yer) olmuştur.

İkinci duyuru

Başlangıçta Şubat 2024 için planlanan ikinci Pnrr yarışma duyurusu, üniversitelere daha fazla zaman vermek için gelecek yaz sonrasına taşınacak – Uil Scuola bakanlıktaki bir toplantı sonrasında duyurdu – kapsamı genişletmek amacıyla yeterlik kurslarını tamamlamak için katılımcıların izleyici kitlesi.