33 yaşındaki Adele nasıl 45 kilo verdi? Adele’in kilo verme serüveni hakkında her şey

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
33 yaşındaki Adele nasıl 45 kilo verdi? Adele’in kilo verme serüveni hakkında her şey Dünyaca ünlü yıldız Adele bugünlerde tanındığı birinci günlerden çok daha farklı bir görünümle karşımızda. 33 yaşındaki müzikçi Adele, Oprah Winfrey röportajında verdiği kiloları, antrenman rutinini, boşanma sürecini ve bugünkü zihinsel durumunu anlattı. Kilo verme sürecinde rastgele bir diyete bağlı kalmadığını söyleyen Adele, verdiği kiloların tek sırrının idman olduğunu belirtiyor.

İngiliz müzikçi ve kelam müellifi Adele’i tanıdığımızda o günkü kilo durumu ile bugünkü içinde 45 kilodan fazla vardı. Kilo verme sürecinde toplamda 100 kilo kaybeden Adele, kilo verirken yaşadıklarını ve bu süreçte hayatında nelerin değiştiğini Oprah röportajında anlattı.

Adele, 2019 sonunda verdiği kilolarla manşetlere çıkmaya başladı
Adele birinci vakit içinderda Ekim ayında Drake’in doğum günü partisinde verdiği röportajda verdiği kilolar hakkında “Eskiden ağlardım, artık terliyorum” dedi. daha sonrasında Instagram hesabında paylaştığı tıpkı başlıklı fotoğrafı ile ne demek istediğini daha düzgün anladık. Ünlü müzikçinin verdiği kilolar bu biçimdedan muhakkak olmaya başlamıştı:

kaynak: http://instagr.am/p/B4A3cg4ASSV/

daha sonrasında, Ekim 2020’de Saturday Night Live’da Adele, “Beni son gördüğünüzden beri sahiden hayli farklı göründüğümü biliyorum,” dedi. “Ama aslında, tüm Covid kısıtlamaları niçiniyle yavaşça bir biçimde seyahat etmek zorunda kaldım ve yalnızca yarımı getirebildim; ötürüsıyla bu benim göstermek istediğimin yarısı.” diye özetlenebilecek espriler yaparak hayranlarına keyifli iletiler verdi.

Son vakit içinderda paylaştığı fotoğraflarda ise gülümseyen ve zayıflamış bir Adele görüyoruz: makyajsız, sade, keyifli ve kendi de belirttiği üzere olduğu üzere:

kaynak: http://instagr.am/p/CRNEXZ3AokK/

Pekala Adele nasıl kilo verdi?

Adele’in kilo kaybı evvela fitness rutininden kaynaklanıyor

Adele’in antrenman programı, yük kaldırma ve devre eğitimini içeriyor. Müzikçi bu idman rutininin üzerine tertipli bir biçimde 3 yıldır çalıştığını belirtiyor. Öteki bir deyişle Adele şuurlu bir kilo verme sürecinden geçmiş ve uyguladığı antrenmanda sonuçtan evvel sistemli uygulamaya ehemmiyet vermiş.

British Vogue ile bir diğer röportajda Adele, karantina sırasında günde üç kere spor yaptığını söylemiş oldu: “Sabahları tartı çalışıyorum, daha sonra yürüyüş ya da öğlenden daha sonra boks ve akşamları kardiyo yapıyorum.” dedi. Oprah ile yaptığı konuşma sırasında Adele, yük kaldırmaya yalnızca 5 kiloluklarla başladığını, daha sonra tartıları yavaş ve nizamlı bir biçimde 70 kiloluklara kadar çıktığını anlattı.

Adele ayrıyeten diyet yaparak kilo verdiğine dair tüm söylentilerin yanlış olduğunu da doğruladı. “Aralıklı oruç yok. rastgele bir diyete bağlılık yok. Hatta epey sıkı çalıştığım için eskisinden daha fazla yiyorum” dedi.

Antrenman, zihinsel sıhhatini da güzelleştirmeye yardımcı oldu

Muhakkak ki Adele için sağlıklı bir hayat üslubunu benimsemek yalnızca amaç kiloya ulaşmak değildi. British Vogue’a “Egzersiz yaparak kendimi daha düzgün, daha kaygısız hissediyorum. Gayem asla kilo vermek değildi; aslında her vakit kuvvetli olmak ve telefonum olmadan her gün kendime gereğince vakit ayırmak istiyordum” dedi.

Adele, Oprah’a o dönemki tasasının boşanmasından kaynaklandığını da deklare etti. “Evliliğim bittikten daha sonra vahim anksiyete atakları yaşadım. Bu durum beni büsbütün felç etti ve başımı epey karıştırdı zira ataklar sırasında bedenim üzerinde rastgele bir denetime sahip olamadığımı fark ettim. Atağın bedenime neler yaptığının farkındaydım, ama o anlarda bir şey yapamadım. Öbür bir deyişle bu dünyadayken diğer bir gezegende üzere hissettim: tüm bedenim güya öbür bir yerdeyken telaş hisleri buradaydı.” Bu sebeple Adele kilo verme sürecinde maksadını kilo vermek yerine zihinsel ve fizikî güçlenmeye odaklamış.

kaynak: http://instagr.am/p/B_1VGc5AsoZ/

Kendinden emin ve bedeni müspet hissediyor

Adele, toplumsal medyada niye kilo verme seyahatini daha fazla paylaşmadığı sorulduğunda, “Kendim için yaptım, diğeri için değil. Öyleyse niye paylaşayım ki? Bu durumu büyüleyici bulmuyorum. Bu benim bedenim.” diyerek herkesin kendi için benimsemesi gereken epey kritik diğer bir durumu vurguladı.

bununla birlikte yeni görünümü hakkında biroldukca olumsuz yorumun ortaya çıktığını biliyor. “Vücudum tüm mesleğim boyunca nesneleştirildi. Yalnızca artık değil. niye şok olunduğunu anlıyorum. Birtakım bayanların niye bilhassa incindiğini anlıyorum. Görsel olarak birfazlaca bayanı temsil ettim. Lakin ben hala birebir şahısım,” diye deklare etti.

Ne olursa olsun kendinden emin ve beden olumluluğunu koruduğunu söyleyen müzikçinin şu kelamları de farkındalık yaratıyor: “İnsanlar 12 yıldır bedenim hakkında konuşuyorlar. Kilo vermedilk evvel de konuşurlardı. Lakin her her neyse, umrumda değil’ dedi. “Vücut olumlu olmak için fazla kilolu olmanıza gerek yok, rastgele bir form yahut boyutta olabilirsiniz. İnsanların vücutları hakkında ne hissettiklerini doğrulamak benim işim değil. Oburlarının kendileri hakkında makûs hissetmesine niye olduğu için kendimi berbat hissediyorum, ancak bu benim işim değil. Kendi hayatımı düzenlemeye çalışıyorum. Öbür bir tasa ekleyemem.”

Kaynak: womenshealthmag.com