Abdülkadir Ömür’den ‘Şenol Güneş’ savlarına reaksiyon

Gattuso

New member
Abdülkadir Ömür, AA’ya yaptığı açıklamada, “Bazı basın organlarında yer alan, Şenol hocamla ilgili söylemiş olduğim sav edilen kelamlar büsbütün asılsızdır. Şenol hoca bana güvenmiş ve ulusal grubun Avrupa Şampiyonası takımına almıştır. Bu benim için büyük bir onurdur.” tabirlerini kullandı.

Ay-yıldızlı grubun ortasında yer almanın kendisi için büyük bir gurur olduğunun altını çizen Abdülkadir, şöyleki konuştu:

“Milli kadroda bulunmak, bu biçimde bir büyük turnuvada yer almak benim için hayli kıymetliydi. Şenol Hocam her vakit bana inancını ve dayanağını hissettirdi. Sakatlıktan çıktıktan daha sonra Trabzonspor’da yavaş yavaş forma girmeye başladım. Şenol hocam da sağ olsun beni A Ulusal Ekip takımına davet etti. Antalya ve Almanya kamplarında da bulunduğum her anda kendimi daha güzel hissettim. Kadroda oynayıp oynamamam, maç takımında olup olmamam sonucu Şenol hocamıza aittir. Ben bu kararlara her vakit hürmet duyarım. Şenol Güneş’e hürmetimi ve sevgimi herkes bilir. Hocam, turnuva dönüşü de benimle görüştü ve beklentilerini anlattı. Bize yol göstermeye çalışıyor. Ulusal kadrosu yıpratmak için benim adımın kullanılmamasını, bu stil temelsiz haberlere prestij etmemenizi rica ediyorum.”