Ahmet Hakan: Sera Kadıgil, bütün yükü CHP’lilerin omuzlarına bırakıp gitti, kusura bakmasın lakin ben bu gidişte yüreğin değil de bencilliğin izlerini

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Hürriyet Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa ederek Türkiye Personel Partisi’ne (TİP) geçen Sera Kadıgil ile ilgili kaleme aldığı yazısında, “Sera Kadıgil, bütün yükü kendisini milletvekili seçen CHP’lilerin omuzlarına bırakıp gitti. Kusura bakmasın fakat ben bu gidişte hamasetin değil de bencilliğin izlerini gördüm” dedi.

“CHP’nin işi güç. YETERLİ Parti üzere milliyetçi bir partiyle birebir hizada durmayı başarmak zorunda. HDP ile açıkça değil de örtük bir dayanışma ortasında olmak zorunda. Saadet Partisi’nin Cumhur İttifakı’na kaptırılmamasını sağlamak zorunda. Babacan ve Davutoğlu’nun çizgileriyle ahengi korumak zorunda. özetlemek gerekirsesı CHP’nin hem yükü epey ağır birebir vakitte sırtında yumurta küfesi var” diye yazan Hakan, Sera Kadıgil’in istifasını hatırlatarak, “Bu sonucuyla birlikte Sera Kadıgil, eminim kuş üzere hafifçelemiştir. Bir anda CHP’nin yüklerinden kurtulduğunu hissetmiştir. Ferahlamıştır” sözlerini kullandı.

“Uzun kelama gerek yok. Kadıgil, aslında istifasıyla şu iki cümleyi söylüyor topluma” diyen Hakan şunları tabir etti:

“Ben artık CHP’nin güçlü yükünü taşımak istemiyorum. Ben artık yumurta taşıma hassasiyetinden sıkıldım.”

Yazının tamamını okumak için .

CHP’den istifa eden Kadıgil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında AKP’nin yarattığı karanlığa karşı ortak çaba vermeye devam edeceğinin altını çizerek “Artık birebir çatı altında olmasak da ülkemizi AKP karanlığından kurtarmak için her daim yan yana ve omuz omuza olacağımızdan zerre kuşkunuz olmasın. Zira ben bu adımı bu gayrete köstek olmak için değil tersine biraz daha solunuzdan dayanak olabilmek için atıyorum. Hem önümüzdeki tarihi seçim sürecinde, birebir vakitte elbirliğiyle yaralarımızı sarma etabına geçtiğimizde, hepimizin uygunluğuna olduğunu düşündüğüm bir yola çıkıyorum. Bilin ki ülkem için gerçek olduğuna inandığım şeyi yapıyorum” demişti.

TIKLAYIN – CHP’den istifa eden Sera Kadıgil, TİP’e katıldı