Ahmet Hakan: Tanju! Sen bırak Taliban’ı, korkmayı, Aleyna Tilki’yi falan da bu sorulara yanıt ver…

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Hürriyet müellifi Ahmet Hakan, Bolu Belediye Lideri Tanju Çolak’ın dünkü yazısına istinaden söylemiş olduği, “Madem Taliban’dan korkmuyorsun, al konutuna üç Taliban teröristini, grupça selfie çekip Aleyna Tilki dinlersiniz” tabirine bugünkü yazısında cevap verdi. “Benimle uğraşacağına şu sorulara yanıt ver Tanju” diyen Hakan, Bolu Belediye Başkanı’na 4 soru yöneltti.

Hakan’ın yazısının ilgili kısmı şu biçimde:

Türkiye’nin gündelik ömrü, dini hayatı, çoğulcu yapısı, özgürlük ortamı karşısında… Taliban’ın baskıcı, müdahaleci, tek tipçi gündelik hayatının hiç talihi yoktur. Bunu vurgulamayı amaçlayan bir yazı yazdım dün. “Taliban bizden korksun, biz Taliban’dan niçin korkalım ki” diye de başlık attım. Bolu’nun müptezelliği tescilli Belediye Lideri Tanju Özcan, benim bu yazımın başlığının altına şu yorumu yaptı toplumsal medyada:

“Duayen gazeteci Ahmet Hakan
🙂
Madem Taliban’dan korkmuyorsun, al meskenine üç Taliban teröristini, grupça selfie çekip Aleyna Tilki dinlersiniz. Ya da o kadar mertsen sen git Kabil’e yerleş. Taliban serden korksun civanım delikanlım.”

Bu yorumunu okuduktan daha sonra Tanju için söyleyeceklerim şunlardır:

Tanju! Sen bırak Taliban’ı, korkmayı, Aleyna Tilki’yi falan da… Söyle bakalım:

– Tüp bebek için senden yardım isteyen bayana karşı sergilediğin o ahlaksız tavır niçiniyle niye özür dilemiyorsun?

-Yaptığını beceri üzere anlatma müptezelliğin için niçin en küçük bir nedamet göstermiyorsun?

– Yoksa her faşist üzere sen de özür dilersen küçüleceğini, yenilmiş olacağını mı var iseyıyorsun?

– Partinin bile sahip çıkmadığı yaklaşımınla ilgili niçin “Yaptık bir adilik, tekrar olmayacak, söz” falan demiyorsun, diyemiyorsun?

Bırak benimle uğraşmayı da sen bu sorulara karşılık ver Tanju.

Yazının tamamını okumak için .