Ahmet Parıltı Çebi: Kusura bakmayın, anlatacağım…

Gattuso

New member
Beşiktaş lideri Ahmet Parıltı Çebi, eski teknik yönetici Abdullah Avcı ile Beşiktaş Kulübü içinde yaşanan süreç hakkında konuştu.

Ahmet Işık Çebi’nin açıklamaları şöyle:

“Avcı konusu eski yöneticiler tarafınca yanlış anlatılıyor. Biz geldiğimizde ekip sonlara doğruydu, Abdullah Avcı’yla 3-5 maçta üst yanlışsız çektik. Badire maddiydi, o badireyi aştık. Aşınca kadro üst yanlışsız geldi. Bizi ilgilendirmeyen bir mevzuyla grup berbat gitmeye başladı. Ben de Avcı’nın yanına gittim, ‘Sayın hocam ne oldu’ diye sordum. ‘Eskiler var, ağabeyler var burayı karıştırıyorlar. Benim gücüm bitti’ dedi. Kusura bakma Abdullah hoca, bunları anlatmak zorundayım zira benimle oturup uzlaşmadınız. bu biçimde ayrılalım hocam dedim. ‘Siz bilirsiniz, nasıl isterseniz. Siz gönderin beni’ dedi. ‘Ben Türkiye’nin en büyük hocalarından biriyim. Kontratımda iş bulana kadar yazıyor. daha sonrasında aslına bakarsan Beşiktaş’tan bunları almayacağım’ dedi. Yeterli bir hocaysanız 4 ay daha sonra 4-5 milyon TL’ye diğer bir ekibe gidersiniz ve bu yükten kurtuluruz diye düşündük. El sıkıştık gönderdik. Abdullah Avcı, kendisiyle uzlaşabilmek için tekraren aramama karşın geliyorum dedi, gelmedi. Beni en son 2 kez avukatına yönlendirdi. Ben kulüp lideriyim, sen benimle niçin konuşmuyorsun, ben niçin avukatına gidiyorum. Avukatı da Avcı kabul etmiyor, istemiyor diyor. Ortaya hatırlı dostlarımızı, ağabeylerimizi sokuyoruz. Gereken görüşmeleri yaptın mı konuştun mu diyorlar ya, konuştum. Hoca da bedelli bir insan. Bana dediğini hakikat kabul ederim. Bunu sonrasındasında mahkemeye taşıyorsun.

Benim hocam sen 12 milyon alırken, senin gittiğin anda 2 milyona daha sonraki sene de 6 milyona imza attı. İşte Beşiktaş’ın çocuğu. Ben bunun hakkını niçin vermeyeceğim. O gün 1 milyon 800 avro karşılığı mukavele yapıyorsun bir çıkış unsuru koymuyorsun. Birebir hoca 800 bin avro karşılığı öteki bir kadroda hocalık yapıyorsa bana neyin hesabını soruyorsun. O gün aldığınız mı yanlışsız bugün aldığınız mı yanlışsız. Protokolde UÇK geçerli diyor. 24. unsurda Beşiktaş hakkaniyet indirimi talep edemez diyor. Niçin yazdınız bunu kontrata. O denli bir kontrat yapmışlar ki elimiz kolumuz bağlı. Ben bir şeyi yanlış yapmadım. 50 bin TL için bile günlerce pazarlık yaptığımı herkes biliyor. Ben birlik birliktelik istiyorum. Olan oldu, giden gitti. Şahsi olarak kimselerle uğraşmak istemiyorum. Kimsenin gücümü almasına müsaade etmeyeceğim. Beşiktaş için çalışmak istiyorum.”