Ailesi kaçırıldığını düşünüyor: 12 yaşındaki Kübra Dinç’ten 3 gündür haber alınamıyor

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İstanbul, Fatih’te 12 yaşındaki Kübra Dinç‘ten, babaannesinden konutundan çıktıktan daha sonra 3 gündür haber alınamıyor. Kübra’dan haber alamayan ailesi, kızlarının kaçırıldığını düşünüyor.

Fatih Zeyrek Mahallesi’nde geçtiğimiz cuma günü saat 12.00 sıralarında 12 yaşındaki Kübra Dinç, babaannesinden konutlarına gitmek üzere çıktı. Babaanne Hacer Dinç, okul arkadaşı olduğunu sav eden bir kişinin yanında gördüğü torununu yeniden yanına çağırdı. Burada bir süre kalan Kübra Dinç, konutuna gideceğini söyleyerek babaannesinden tekrar çıktı. Babaanne Hacer Dinç, son olarak torununu yanına bir arabanın yanaştığını gördüğünü ve akabinde kayıplara karıştığını söylemiş oldu.

“Baktım elini benim torunumun üstüne atmış”

Kübra’nın babaannesi Hacer Dinç, “Benim torunum geldi perşembe akşamı bende kaldı. Sabah 12.00’de benden çıktı. Arkadaşının yanında gideceğini söylemiş oldu, ben kız arkadaşı sandım ancak erkek arkadaşıymış. Baktım elini benim torunum üstüne atmış. ‘Kübra’ diye seslendim, ‘çocuk kim’ dedim ‘okul arkadaşım’ dedi. Ben de ‘elin benim torunum omuzunda ne arıyor’ dedim çocuğa. ‘Haklısın teyze’ dedi. ‘Evine git’ dedim ve torunumu aldım. Torunum da meskene gideceğini söylemiş oldu. Beyaz bir otomobille ortasında 3 tıpkı yaşta kişi vardı, torunum onlarla konuşuyordu. daha sonrasında torunumla bir arada gitti. Torunum kendi isteğiyle mı gitti, yoksa kaçırıldı mı bilmiyorum. Cuma akşamından beri haber alamıyoruz. Biz kızımızı istiyoruz kimse ona bir şey diyemez hepimiz onu hayli seviyoruz” dedi.

“Sağ salim çocuğumu istiyorum”

Anne Hava Dinç, ” Kübra hoş kızım neredesin? Üç gündür neredesin. Kızımı nazarann var ise lütfen haber versin, ben çok perişanım. Allah isteği için kim götürdü ise çocuğumu geri getirsin. Ben sağ salim çocuğumu istiyorum. Konutumda 3 günden beri huzur yok. Çocuğumun esasen dalağı yok, hasta, soğukta kalamaz. Kızım da dehşetten çıkmıyorsa çıksın gelsin” diye konuştu.

“Kaçırıldı diye düşünüyorum”

Baba Şaban Dinç ise kızının kaçırıldığını düşündüğünü belirterek, “Ona seslenmek istiyorum, kızım meskenine dön. Ne olur konutuna dön. O benim her şeyim. Üç gündür kayıp, gelsin meskenine. hiç bir biçimde haber alamadık. Ben kaçırıldı diye düşünüyorum. hiç bir şey yapmayacağız, kâfi ki meskenine dönsün. Sağ salim dönsün tek dileğim bu” sözünü kullandı.