Ailesini öldüren 14 yaşındaki çocuğun birinci sözü ortaya çıktı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Ordu’da fındık toplama tartışmasında polis babasının tabancasıyla aile bireylerine ateş açarak, annesi Rahime Yalpı ve ağabeyi Murat Yalpı (18) ile anneannesi Cennet Gedek’i öldürüp, babası Cemalettin Yalpı’yı ise ağır yaralayan F.Y. (14), gözaltına alındığı emniyetteki tabiri ortaya çıktı. Avukat talebinde bulunan F.Y.’nin, birinci sözünde bilhassa annesinin kendisine makûs davrandığını, uzun müddettir de ailesi tarafınca ruhsal baskıya uğradığını söylemiş olduği açıklandı. F.Y. (14), sevk ediliği adliyede çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Olay, 28 Ağustos’ta Korgan’da meydana geldi. F.Y., teze nazaran, kahvaltı sofrasında aile bireylerine fındık toplamak istemediğini söyleyince tartışma çıktı. Bu sırada F.Y., polis babasının beylik tabancasını alıp, aile bireylerine kurşun yağdırdı. Annesi Rahime Yalpı ile anneannesi Cennet Gedek’i öldüren F.Y., babası Cemalettin ile ağabeyi Murat Yalpı’yı da yaraladı. Olay sırasında odada bulunan ailenin küçük oğlu Yusuf Eymen’in (4) ise kaçarak hadiseden kurtulduğu açıklandı. Silah seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine adrese epeyce sayıda jandarma ve sıhhat takımı sevk edildi. Ambulanslarla Fatsa Devlet Hastanesi’ne gdolayılen baba oğuldan Murat Yalpı da yolda hayatını yitirdi. Aile bireylerinin cansız vücutları otopsi için hastane morguna kaldırıldı. Olay daha sonrası F.Y. jandarma takımlarınca gözaltına alındı.

Tokat’ta polis olduğu öğrenilen Cemalettin Yalpı’nın fındık hasadı için memleketine geldiği öğrenildi.

“Annem bana berbat davranıyor”

Gözaltına alınan F.Y.’nin, pedagog eşliğinde alınan tabirine ait ayrıntılar ortaya çıktı. Avukat talebinde bulunan F.Y.’nin, birinci tabirinde bilhassa annesinin kendisine berbat davrandığını, uzun müddettir de ailesi tarafınca ruhsal baskıya uğradığını söylemiş olduği açıklandı.

Üzerine atılı suçlamayı anladığını tabir eden F.Y.’nin, “Avukatım eşliğinde söz vermek istiyorum. Üzerime atılı suçlamayı anladım. Bu yıl ortaokulu yeni bitirdim, liseye gideceğim. Ailem tarafınca uzun vakittir ruhsal baskıya uğruyorum. Bu baskıda şiddet yok lakin bilhassa annem bana daima makûs davranıyor. Beni sevmediğini düşünüyorum. Bu benim içimde bir kin biriktirmeme sebep oldu. Babam yıllık müsaadeye ayrıldı. Fındık için Korgan’a geldik. Ben Korgan’ı pek sevmiyorum. Fındık toplamayı da sevmiyorum. Ailemin baskısıyla bahçede çalışıyorum. Geçen 3 günde ailemle fındık toplamaya yardım ettik. Olay günü bir daha fındık toplama işi vardı, bu niçinle tartışma yaşandı” dediği öğrenildi.

Tutuklandı

Öte yandan F.Y., sözünün akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

TIKLAYIN – 14 yaşındaki çocuk, polis olan babasının silahıyla annesi, anneannesi ve ağabeyini öldürdü