AKP kendi oy oranını deklare etti; “Faturalarla, şunlarla, bunlarla tekrar düştü; şu an da yüzde 34-36 aralığında bir yerde”

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
AKP Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, 2023 seçimleri öncesi yapılan farklı anketlerde oyları yüzde 30 bandının altına dahi düştüğü görülen partisine ait kendi yaptırdıkları anket çalışmalarının sonuçlarını deklare etti. Fahiş faturalar ve artırımlar daha sonrası AKP’nin oy oranında düşüş meydana geldiğini söyleyen Şen, “Önce 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor” dedi.

AKP Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, A Haber’de konuk olduğu programda partisine ait kendi yaptırdıkları anket çalışmalarının sonuçlarını deklare etti. Fahiş faturalar ve artırımlar daha sonrası AKP’nin oy oranında düşüş meydana geldiğini söyleyen Şen, şu tabirleri kullandı:

“Bir Teyo Pehlivan vardı ya. O kaygısı; ‘bende palavra da yok hilaf da.’ Ben Ak Parti’nin oy oranı her neyse onu söylerim. Düştüyse düştü derim. Çıktıysa çıktı derim. Benim bu biçimde bir huyum var. Artık bu dolar operasyonuna, Türkiye bir karşı operasyon yaptı ve dolar düştü. AK Parti o sıralar yüzde 40’ın altındaydı. Yüzde 36, 37, 38 civarındaydı. Tek araştırma yapmıyorum. Her ay yapıyorum, karşılaştırıyorum. Doların 18 lira olduğu periyot 40’ın altındaydı, paketten daha sonra 40’ın üstüne çıktı. bir süre orada devam etti. daha sonra bu fiyatlarla, faturalarla, şunlarla, bunlarla yeniden geriye düştü. Evvel 37 küsura düştü, şu an da 34-36 aralığında bir yerde seyrediyor. Tek sayı demiyor olmamın niçini bu. 3-4 araştırmaya bakıyorsunuz hepsi farklı diyor. O aralıkları söylüyorum.”

“Düzenleme daha sonrası oylar artacaktır”

Vatandaşları sevindireceğini argüman ettiği yeni paketin akabinde AKP’nin oy oranının da yükseleceğini belirten Şen, “Çalışmalar devam ediyor. Pazartesi günü Kabine toplanacak ve orada açıklanacak. Yarın Bakan’ımız ekonomik paketini açıklayacak. Bir kısım vatandaşın kederine derman olacak tedbir paketi açıklanacak. Bu düzenleme daha sonrası AK Parti yine yükselme trendine girecektir. Hâlâ AK Parti birinci parti. İkinci partiyle içindeki fark her vakit yüzde 10-15 içinde. Muhalefet kendini sorgulamalı” tabirlerini kullandı.