AKP Ordu Milletvekili: Fatsa’da 5 kahve gezdim, “niye bunlara bu kadar artırım geliyor” demediler, fazlaca da şikayetçi değiller

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, hafta sonu Fatsa ilçesinde 5 kahveyi ziyaret edip vatandaşlarla sohbet ettiğini belirterek, “Artırımdan kimse mutlu olmaz lakin epey da şikayetçi değiller” dedi.

Ünye ilçesinde çeşitli programlara katılan, vatandaşları ve esnafı ziyaret eden AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, ilçede yayın yapan bir televizyon kanalına da konuk oldu.

“Doları yükselten ben değilim”

Artan döviz kuru ve sık sık yapılan artırımlar hakkında açıklama yapan Yediyıldız, “Doları yükselten ben değilim. Euro yükselten ben değilim. meblağları yükselten de biz değiliz. Denetim bizim elimizde olağan olarak lakin bizler marketleri bastığımızda farklı sıkıntılar ortaya çıkıyor. Stokçular da var. Hepsiyle gayret ediliyor.

Ben şunu açık söylüyorum, Cumartesi Fatsa’da 5 tane kahve gezdim. hiç bir kahvede, ‘Niye bunlara bu kadar artırım geliyor’ demediler.

Selamlaştık, sohbet ettik. Artırımdan kimse şad olmaz lakin fazlaca da şikayetçi değiller. Açık söylüyorum. Konuştuk, sıradan sohbet ettik. Görülüyor ki vatandaşlar da bir şeyleri biliyor, farkında
” tabirlerini kullandı.

“Doları biz yükseltiyoruz ki, dış güçler yükseltiyor”

Sözcü gazetesinin haberine bakılırsa; muhalefetin ülkede kaos yaratmak için ABD’lilerle görüştüklerini argüman eden Şenel Yediyıldız, “Doları biz yükseltmiyoruz ki, dış güçler yükseltiyor. Şu anda hala daha Türkiye Cumhuriyeti Devletinin muhalefet partilerinin başkanları bakın ne yapıyor? Bunu ben söylemiyorum, Büyük Birlik Partisinin sayın önderi söylüyor.

Bu muhalefet önderleri Amerikan yetkilileriyle ayda bir, bir ortaya geliyorlar ve saklı zımnî görüşüyorlar. Kiminle ne konuşuyorlar belirli değil.

Ancak ortaya çıkan şeyden anlıyoruz ki; biz bunları iktisatla yıkacağız, siz içeride terör oluşturun. Bu benim argümanım. Ancak gerçek olanda o
” dedi.