Ali Koç isyan etti: Sabrımızın bir noktası var

Gattuso

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Muhteşem Lig’in 8. haftasında 2-1 kazandıkları Kasımpaşa çabası daha sonrası konuştu.

Koç’un açıklamaları şu biçimde:

“Milli ortaya önder girmek hoş. Geçen dönem da bu biçimdeydi. daha sonra baş aşağı gittik. Gerek hakem kusurları, gerek ekip, gerek Kadıköy’deki kayıplar… Birkaç vites artırmamız lazım olağan ki.”

“İnanıyorum ki kadro birbirine alıştıkça, yeniler alıştıkça, hoca grubu, kadro hocayı tanıdıkça daha düzgün olacak. Ona kuşkum yok. Allah kazadan beladan sakatlıktan korusun. Fenerbahçe tam takım olduğu sürece sonuna kadar şampiyonluk yarışında olacaktır.”

“Geçen sene de 7. hafta önderdik. daha sonra düşüş oldu. Gerek şanssızlık, gerek hakem kusurları. Biz gerçek yoldayız ancak futbolumuzda vitesi biraz daha arttırmamız gerekiyor. Taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Âlâ günde berbat günde yanımızdalar. İstem dışı olarak birtakım oyuncuları yuhalamaları hakikat değil. Biz kazanacaksak onlarla kazanacağız.”

“Sabrımızın bir noktası var.”

“Josef’in yaptığı net kırmızı”

“Sivasspor maçında Josef’in yaptığı hareket dünyanın her yerinde kırmızı kart. Ona da gireceksin. ‘Bizim hakkımız yendi fakat burada da rakibin hakkı yendi’ diyeceksin. Bizi bulaştırmasınlar. her insanın penaltı dediği konumdan bize dokundular, artık dursunlar.”

“Bu işin ortasından çıkamayız”

“Bundan biroldukça kulüp rahatsız. Bir kulüp daha açıklama yaptı. Ben lafı evirip çevirmem. Olay tribünlere oynamaksa benim de tribünüm var. Kelam konusu kulüpten daha epeyce taraftarım var. Biz ağzımızdan çıkan laflara dikkat etmek zorundayız. Bu işin ortasından çıkamayız.”

“Bu rakibimiz başına gelmeyenlerden, ön bakılırsarek, yakışıksız bir biçimde şikayetçi. Geçen dönem bir hakem Fenerbahçe ile ilgili şirketlerde çalışıyor diye bir sürü laf ettiler. Sivas maçında Josef’in yaptığı dünyanın her yerinde kırmızı kart. Ona da gireceksin”

“Bizi bulaştırmasınlar bu işe”

“Bizi bulaştırmasınlar bu işe. İkinci hafta başladılar. Antalya’nın penaltısı falan. her insanın fikir birliğinde olduğu mevzuda bile konuştular. Durmazlarsa biz de öbür kulvara gireriz. Herkes kaybeder. Rica ediyorum. Herkes sözlerine dikkat etsin.”

“Mesut Özil, buraya Mesut Özil’in kim olduğunu göstermeye geldi. Mesut Özil, buraya Fenerbahçe’yi 7 sene daha sonra şampiyon yapacak takımın başkanı olmaya geldi. 8-9 milyon euro’ya Kim Min-Jae’yi alabiliyorlarsa gelsin alsınlar bakalım”