Alişan’ın ‘liposuction’ soruşturmasında yeni gelişme

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Alişan’ın ‘liposuction’ soruşturmasında yeni gelişme Türkücü Alişan’ın ‘Ölümden döndüm’ diyerek anlattığı liposuction (yağ aldırma) ameliyatını yapan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Ufuk A. hakkında savcılığın verdiği kovuşturmaya yer yok sonucunı, itiraz üzerine İstanbul Sulh Ceza Hakimliği bozdu.

Alişan 3 yıl evvel göbeğindeki yağları aldırmak için arkadaşı da olan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Ufuk A.’ya liposuction (yağ aldırma) ameliyatı oldu. Fakat bedeninde yanıklar ve deformasyonlar meydana gelen Alişan, yaşadığı olayı herkesten gizledi. Alişan Ufuk A. hakkında taksirle yaralama hatasından şikayetçi oldu.

Şikayet dilekçesinde Alişan şunları anlattı:

“ŞÜKRET Kİ ÖLMEDİN”

“Haftanın iki günü 2’şer litre göbeğimden sıvı alındı. Zira göbeğim şişmeye başlıyor su olunca. Zira benim drenaj sistemimi mahvetmiş. Buna eşim, arkadaşım ve hemşireler de şahit. 5 ay bu devam etti ve kimseye bir şey demedim. Göbeğimde hâlâ yanık izleri var. Ameliyatı yapan kişi beni birkaç doktora götürdü ve bana ‘Ameliyatta kusur yapılmış şükret ki ölmedin’ dediler. Zira bu ameliyatla ölenler varmış. daha sonra ben kendim hekim bulup geçen sene yeniden ameliyat oldum.”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında incelenen belgede Alişan’ın şikayetin 6 aylık şikayet mühletinin haricinde müracaatta bulunduğu sebebi öne sürülerek kovuşturmaya dair yer olmadığına karar vererek belgeyi kapattı.

SAVCILIĞIN KARARI BOZULDU

Hukuk uğraşını bırakmayan Alişan, avukatı Emek Emre aracılığıyla savcılığın takipsizlik sonucuna itiraz etti. Sulh Ceza Hakimliği, “Zamanaşımını geçmemek şartıyla bu mühlet, şikayet hakkı olan kişinin fiili ve failin kim olduğunun bildiği yahut öğrendiği günden başlar” diyerek savcılığın sonucunı bozdu.

Kararda Alişan’ın ameliyat daha sonrası, operasyonu yapan tabip Ufuk A.’ya gittiği, tabibin yaraların geçeceğini söylemiş olduği ve devam eden süreçte müzikçinin tedavi gördüğü açıklandı. Tedavi sürecinde yanık izleri geçmeyen Alişan’ın şikayet hakkını kullandığının açıklandıği kararda, şikayet mühletinin hangi tarihte başladığı konusunda ihtilaf olduğu yer aldı.

Artık savcılık Alişan’ın şikayetini bir daha pahalandırmak için soruşturmaya bir daha başlayacak.

2 MİLYON TL’LİK TAZMİNAT DAVASI SÜRÜYOR

Alişan, tabip Ufuk A.’ya yaptırdığı yağ aldırma operasyonu kararı bedeninde kalıcı hasar meydana geldiğini ve mevtten döndüğünü ileri sürerek 2 milyon TL manevi, 10 bin TL maddi olmak üzere toplam 2 milyon 10 bin TL’lik tazminat davası da açmıştı.