Atatürk’e benzerliğiyle tanınan Göksel Kaya’dan eşi hakkında kabahat duyurusu

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Atatürk’e benzerliğiyle tanınan Göksel Kaya’dan eşi hakkında kabahat duyurusu Atatürk’e benzerliğiyle tanınan ve sinemalarda rol alan Göksel Kaya, dört yıl evvel evlendiği Handan Sarıhan Kaya hakkında, kendisine şiddet uyguladığı teziyle şikayette bulundu.

Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliğiyle tanınan, çeşitli etkinlikler ile televizyon programlarına katılan ve sinemalarda Atatürk’ü canlandıran Göksel Kaya, dört yıl evvel evlendiği Handan Sarıhan Kaya’nın geçen hafta kendisini Ankara’daki meskenlerinde darbettiğini tez etti.

Eşinden şikayetçi olan Göksel Kaya, kardeşi tarafınca Kocaeli’nin Gebze ilçesine gdolayılürken, hastanede tedavi gördü. 4 gün süren tedaviden daha sonra taburcu edilen Kaya’nın bedenindeki darp izleri, hekim raporunda yer aldı.

“HASTALANINCA ‘SANA BAKAMAM’ DEDİ”

Göksel Kaya, iki yıl evvel akciğer kanseri tanısı koyulunca eşiyle içinde gerginlikler başladığını, eşinin kendisine bakmak istemediğini söyleyerek, “İki yıl evvel akciğer kanseri tanısı koyuldu ve tedaviye başlandı. Uzun mühlet tedavim sürdü ve çabucak sonrasında yapılan tetkiklerde beyne de sıçradığı tespit edildi. Onun da tedavisine başlandı. Bu hastalık bende istikrar kaybına yol açarken ayakta duramaz oldum. Meskende yığılıp kaldım. Eşimle paylaştığımda bana ‘böyle sana bakamam. Ben çalışıyorum’ dedi. Tartışmalarımız başladı” dedi.

“3 SAAT BENİ YERDE BIRAKTI”

Bunun üzerine bir ay Gebze’de kardeşinin yanında kaldığını daha sonra eşi arayınca yeniden Ankara’ya döndüğünü anlatan Kaya, “Eşim aradı ‘Tedaviyi Ankara’da devam edelim’ dedi. Ben de gittim. Keşke gitmez olaydım. Niyet farklıymış halbuki. Akşam konutta tartışma arbede başladı. İstikrar kaybım olduğu için çocuk bile dokunsa yere düşüyorum. Tartıştık,eşim bana vurdu ve düştüm. ‘Kalkamıyorum, tut elimi’ dedim ‘Geber, bana ne’ dedi. Yer fayans, buz üzere ve 3 saat boyunca çıplak beni yerde bıraktı ve yumruk attı” diye konuştu.

“HASTALIKTAN daha sonra GEÇİMSİZLİK BAŞLADI”

Yerde bulunduğu sırada eşinin tekme attığını da argüman eden Göksel Kaya, kendisini toparladığında durumu kardeşlerine aktardığını belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Eskiden güreş yapıyordum. Kaburgam kırılmıştı. Betonda yatarken hayli rahatsız etti ve öleceğimi söylemiş oldum. O da tersine kırık olan kaburgama tekme attı. Maksadı beni öldürmek. Eşim telefonumu alıp parçaladı, kimseye ulaşamayayım, diye. Bunlar yaşanırken başımda oturup bekledi. Kardeşlerim polis yönlendirmişti ve eşimden şikayetçi oldum. 4 yıl evvel evlenmiştik ve ortamızda geçimsizlik yoktu. Hastalıktan daha sonra geçimsizlik başladı. Ankaradan Gebzeye gelirken de kılık kıyafetimi vermedi. Saatimi, şövalye gümüş yüzüğümü parmağımdan aldı. Cüzdandaki paralar, kimliğimi alıp, dımdızlak beni sokağa bıraktı. Bende şikayetçi oldum.”

AVUKAT: KABUL EDİLEMEZ BİR ŞEY

Göksel Kayanın avukatı Meltem Banko ise “Göksel beyin eşinden şikayetçi olduk. Darp raporu çıktı. Boşanma sürecini de çabucak başlattık. Müvekkilin sıhhat durumu da epeyce güzel değil. Eşi Göksel beyin telefonunu elinden alarak kırmış, özel kıyafetlerini ve yüzüklerini bile vermiyor. Biz bu husustaki türel hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bayana şiddete de erkeğe şiddete de karşıyız. Bir kanser hastasına betonun üzerinde uzun saatler boyunca sistematik şiddet uygulanmış, bu kabul edilemez bir şey.”

EŞİ TABİR VERECEK

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Göksel Kayanın eşi Handan Sarıhan Kaya’nın polis merkezine giderek tabir vereceği öğrenildi. (DHA)