Aykut Kocaman: Fatih Terim beni Galatasaray’a çağırdı

Gattuso

New member
Fenerbahçe’nin eski futbolcusu ve teknik yöneticisi Aykut Kocaman, 1996 yılında Fenerbahçe’den ayrıldıktan daha sonra Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in kedisine teklifte bulunduğunu deklare etti.

‘Babamda kırgınlık oldu’

NTV’ye verdiği röportajda, ailesinin Beşiktaşlı olması ötürüsıyla Fenerbahçe’ye transferi daha sonrası babasında kırgınlık olduğunu söyleyen Kocaman “Ben Fenerbahçe’ye gidince babamda haliyle bir kırgınlık, burukluk oldu. Ancak ilerleyen süreçte bu oturdu, zira oğlunun memnunluğunu her şeyin üzerinde tutuyor hâliyle. Oyunculuğu bıraktım. Babam dedi ki, ‘Aykut artık aslına dönersin’. ‘Baba şu kadar bile bir kırıntı kalsa seni kırmayacağım ancak yok’ dedim. O günden daha sonra da Beşiktaş-Fenerbahçe konusunu konuşmadık. Profesyonel ömrü bırakmaya fazlaca az kaldı. O gün geldiğinde Fenerbahçe maçlarına gidip seyretmeye başlayacağım” dedi.

‘Ülkemize has bir davranış bu’

“Fenerbahçe’de daima bir kurtarıcı aranıyor”
yorumu hakkında konuşan Kocaman, dedi.

‘Kalabalıkta kendimi rahat hisseden biri değilim’

Hürriyet’in aktardığı habere nazaran, antrenörlüğün yapabileceği bir iş olmadığını söyleyen Kocaman “Kalabalıkta kendimi rahat hisseden biri değilim. Bir kümesi alıp ikna etmek bana göre değildi. Oğuz Çetin ise antrenörlüğü kesinlikle yapılması gereken bir iş olarak görüyordu. Adnan Sezgin ve İstanbulspor aidiyetim olmasa antrenörlüğe başlamazdım. Kulübü tanıyan deneyimli biri olarak ben öne çıktım” dedi.

1996’da sarı lacivertli kadrodan ayrıldıktan daha sonra Fatih Terim’in, Oğuz Çetin’le bir arada kendisini Galatasaray’a çağırdığını açıklayan Kocaman, şunları söylemiş oldu:

‘Fatih Hoca ‘kapımız size açık’ dedi’

“Galatasaray’a gitmeyi hiç düşünmedik. Fatih Hoca bu biçimde ‘Kapımız size açık’ dedi. 8 sene Fenerbahçe’de oynadık ve epey his yoğunluğuyla geçti. Bir anlık öfkeli hal ile, ‘Galatasaray’a gidelim’ demek herkese kaybettirir. Fatih Terim’e de, bize de kaybettirir. Fenerbahçe için nahoş bir durum. En hakikat tercih taraftarlı bir ekibe gitmemekti, bu sebeple İstanbulspor’a gittik.”

‘İyi gruba, uyumlu ekibe giden yol bir müddetçtir’

Oyun görüşüne yönelik konuşan Kocaman şunları söz etti:

Antrenörlüğü ‘cesur’ ve ‘korkak antrenör’ olarak ikiye sıkıştırdılar. Enine oyun, dikine oyun… Bu kadar sıradanleştirince bizden sıkılıyorlar. Manchester City’yi izlerken atak futbolu oynuyor mu diyorsunuz? Birtakım şeyleri anlatmak artık bana anlamsız geliyor. Yanlışlarla doğrular yer değişmiş durumda. Yeterli kadroya, uyumlu gruba giden yol bir müddetçtir. Konyaspor’da 2015-2017 ortası ülkü ekibime epeyce yaklaşmıştım.