Bakasetas’ın üzerine yürüyen taraftara mahpus istemi

Gattuso

New member
Kayseri’de dönemin birinci yarısında Yukatel Kayserispor ile Trabzonspor içinde oynanan maçın 44’üncü dakikasında alana girerek, bordo mavililerin Yunan yıldızı Anastasios Bakasetas’a taarruz teşebbüsünde bulunan Kayserispor taraftarı Oktay K. (18) hakkında 2 farklı kabahatten, 3 aydan 4 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Olay, ligin birinci yarısında, geçen 2 Ekim’de Kadir Has Stadyumu’nda meydana geldi. Muhteşem Lig’in 8’inci hafta gayretinde, Trabzonspor’un 2-1’lik üstünlüğüyle sona eren gayretin 44’üncü dakikasında, Kayserispor’un doğu tribünündeki Kayserispor taraftarı Oktay K., uğraş devam ederken alana girdi ve Trabzonspor’un Yunan oyuncusu Anastasios Bakasetas’ın üzerine yanlışsız koştu.

Bakasetas ile burun buruna gelen Oktay K., güvenlik bakılırsavlileri tarafınca saha dışına çıkarıldı. Kuşkulu Oktay K. hakkında tutanak tutulması kararı Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca ‘girilmemesi gereken yere girmek’ cürmünden 3 aydan 1 yıla kadar, ‘müsabakanın seyrini bozmak’ cürmünden ise 1 yıldan 3 yıla kadar olmak üzere toplam 4 yıla kadar mahpus cezası istemiyle iddianame düzenlenip Kayseri 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

‘Maç uzunluğu yaptığı hareketlere sinirlendim’

Kayseri 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edilen ve ulaştığı iddianamede, sözüne yer verilen Oktay K., “Olay günü çabayı doğu alt tribününde takip ediyordum. Bakasetas’ın maç uzunluğu yaptığı birtakım hareketlere sinirlendim. Alana bu yüzden girdim. Kimseye ziyan vermek istemedim. Pişmanım” dedi.

Sanık Oktay K., ileriki günlerde birinci defa hakim karşısına çıkacak.