Başkan Karaveli, Beşiktaş ile devam edecek mi? “Benimle ya da bensiz…”

Gattuso

New member
Ziraat Türkiye Kupası 5. cins maçları Beşiktaş – Altay müsabakasıyla bitmiş oldu. İki renktaş ekip Vodafone Park’ta karşı karşıya geldi. Dolmabahçe’deki müsabakanın birinci yarısında ekipler yakaladıkları fırsatlardan sonuç çıkaramadı ve devreye golsüz girildi.

Gayrette eşitliği bozan taraf Beşiktaş oldu. 61. dakikada kale önünde topla buluşan Atiba Hutchinson kadrosunu öne geçiren isim oldu.

Altay’ı 1-0 yenen Beşiktaş, Türkiye Kupası’nda son 16 biletini alan son kadro oldu.

Maçın akabinde teknik sorumlu Başkan Karaveli açıklamalarda bulundu.

47 yaşındaki çalıştırıcı, “Zor geçeceğini biliyorduk. hiç bir maç kolay geçmiyor aslına bakarsanız. 3 gündür sürpriz sonuçlar gördük, hayli zorlanan rakiplerimizi gördük. Bugünün kolay olmayacağını biliyorduk ancak bugünü kolaylaştıracak şey, birinci golü atmaktı. Birinci gol, birinci devre gelmeyince savunma sertleşti. kararına baktığımızda, bugün grubumuz 26. resmi maçını oynadı. Bütün bunlara karşın, kararında maçı kazanmak, kupada bir üst tipe yükselmek bizim için hoştu.” dedi.

Maç sonu Beşiktaş taraftarı Lider Karaveli’yi tribüne çağırmasıyla alakalı deneyimli çalıştırıcı, “Beşiktaş taraftarı, vazgeçmeyenleri daima sever. Biz de hiç bir maçta, vazgeçmeyen bir manzara vermeyi istiyoruz.” diye konuştu.

Beşiktaş’taki geleceğiyle ilgili açıklama yapan Karaveli, “Kısa vakitte bu biçimde bir maçta, Harika Kupa maçında Beşiktaş’ın başında olmak benim için fazlaca hoş olacak. O gün, bu kupayı kazananın Beşiktaş olmasını istiyorum. Benimle, bensiz… Biz de bunun bir modülü olabilirsek, ne memnun bize.” sözlerini kullandı.

“Geldiğim günden beri oynayacağımız maçlara odaklanıyorum, daha sonrasına bakmıyorum” diyen Başkan Karaveli, “Durumumun ne olacağına da bakmadım. Yalnızca yeterli temsile odaklandım. Bundan daha sonrası da benim için tıpkı biçimde devam ediyor. Benim düşündüğüm tek şey, Beşiktaş’ın düzgün bir modülü olabilmek.” formunda konuştu.