Biden, Nevada önseçimlerinin arifesinde mutfak personeli ile buluştu

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Başkan Biden, Nevada'nın güçlü konaklama işçileri sendikasının üyeleriyle, sendikanın hafta sonu Las Vegas gayrimenkulleriyle toplu sözleşme anlaşmaları yaparak planlanan grevi önlemesinin ardından Pazartesi günü bir araya geldi.

Bay Biden, sendikanın üyeleri için sözleşme yapmayı kabul ettiği otellerden biri olan Vdara Oteli'ni ziyaret etti ve personel kafeteryasında işçileri selamladı; ellerini sıktı, fotoğraf çektirdi ve bir keresinde bir işçinin telefonunda biriyle FaceTime'a göründü.

“Amerika'yı Wall Street inşa etmedi. Amerika'yı orta sınıf inşa etti. Sendikalar orta sınıfı inşa etti. Sendikalar olmasaydı orta sınıf olmazdı” dedi kalabalığa. “Bu yüzden teşekkür etmeye geldim. Sadece geçen sefer bana verdiğiniz destek için değil, aynı zamanda sendikaya olan güveniniz için de teşekkür etmek istiyorum.”

Salı günü Nevada'da Demokratların ön seçimini kolaylıkla kazanması beklenen Bay Biden, kendisini sıklıkla “Amerikan tarihindeki en sendika yanlısı başkan” olarak tanımladı.

Haziran ayında Philadelphia'da düzenlenen bir mitingde çok sayıda sendikanın desteğiyle, öğretmenler sendikasına ait bir tişört giyen eşi Jill Biden ile birlikte sahneye çıktı. Daha sonra Eylül ayında Michigan'da grev yapan otomotiv işçilerine katılarak aktif bir grev hattını ziyaret eden ilk başkan oldu. Bağış toplama çağrılarında Biden'ın kampanyası, muhtemel Cumhuriyetçi rakibi eski Başkan Donald J. Trump'tan grev hattını aşan biri için sendikanın kullandığı bir lakap olan “grev kırıcı” olarak söz etti.

Başkanın sendika üyelerine olan yakın ve açık desteği, ülkedeki işçi hareketinin daha genç, daha çeşitli ve daha ilerici hale geldiği bir dönemde ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz ay Bay Biden'ı destekleyen Birleşik Otomotiv İşçileri'nin başkanı Shawn Fain, partinin Bernie Sanders kanadından bir liberal olarak değerlendiriliyor. Las Vegas'taki mutfak birliğine İspanyol kadınların hakimiyeti var. Bay Biden'ı destekleyen diğer sendikalarda yer alan öğretmenler ve hastane çalışanlarının, uzun süredir Bay Biden'ın siyasi kimliğinin merkezinde yer alan sendikalarda yer alan polis memurları, itfaiyeciler ve inşaat işçilerine kıyasla farklı ırklardan ve kadın insanlardan oluşması daha muhtemel. .

Reid J Epstein Washington'dan gelen raporlara katkıda bulundu.