Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan: Yabancı uyrukluların su faturası ve katı atık vergisi fiyatlarına 10 kat artırım yapılacak

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Bolu Belediye Lideri CHP’li Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı asıllı şahısların su faturası ve katı atık vergisi fiyatlarına 10 kat artırım yapılacağını deklare etti. Özcan, “Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni tedbirler almaya karar verdik” dedi.

Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan, belediyenin toplantı salonunda açıklamalarda bulundu. Bolu Belediye Lideri olduktan daha sonra mültecilere belediye bütçesinden tıpkı ve nakdi yardımı kesmesiyle reaksiyon çeken CHP’li Tanju Özcan, Bolu’da yaşayan yabancı asıllı şahısların su faturası ve katı atık vergisi fiyatlarına 10 kat artırım yapacaklarını deklare etti.

Özcan, yardımı kesmelerine karşın yabancı uyrukluların Bolu’dan gitmediğini tabir ederek, “Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni tedbirler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı asıllı kim var ise abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık fiyatlarına başta olmak üzere birtakım fiyatlarda 10 kat artırım yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı asıllı vatandaş birebir fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi fiyatına artırım yapacağız” dedi.

“Gitsinler istiyoruz”

Yabancı asıllı bireylerin gitmelerini istediklerini söyleyen Özcan, şöyleki devam etti:

“Bunu niçin yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla kentin dışına bırakıp koyayım. Bir orta sonlar açıldığında biz otobüsleri fiyatsız yapıp insan gönderdik. Artık de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin.”

“Birileri bana faşist diyecek, hiç umurumda değil”

Artırımın bütün yabancı asıllı şahısları kapsayacağını açıklayan Özcan, haftaya gerçekleştirilecek olan belediye meclisi toplantısında bu sonucu alacaklarını belirterek, “Bütün yabancı asıllı şahıslara bu artırımı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım sonucun öne sürülen nedenini de niçinini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan daha sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan daha sonra birileri hakkımda hata duyurusunda bulunacak. Tekrar çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana ‘faşist’ diyecek. Hiç umurumda değil” diye konuştu. (DHA)