Can Ataklı: Halk TV, “Veyis Ateş tek söz etmemişken niye bizim kanalımızda ‘ses kaydının kendine ilişkin olmadığını’ söylemiş oldu?” sorusuna karşılık

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Korkusuz muharriri Can Ataklı, orta buluculuk yaparak, hakkında kara para aklama suçlaması olan firarı iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istemesinin ses kaydı yayımlanan Veyis Ateş’in Halk TV’de kelam konusu argümanlara cevap vermesiyle ilgili tenkitlerde bulundu.

Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş’in kendisini arayarak hakemlik nazaranvi yapacağını ve birtakım “klik ve lobilerin” kendisinden 10 milyon euro istediğini ilettiğini ileri sürmüş; kelam konusu görüşmenin ses kaydının bulunduğunu ileri sürmüştü. Veyis Ateş, hakkındaki savların akabinde çabucak bir açıklama yapmamış, evvel sunuculuk yaptığı Halk TV tarafınca süresiz müsaadeye çıkarılmış, akabinde da istifa ettiğini açıklamıştı. Veyis Ateş, geçen günlerde Halk TV’de canlı yayında gazeteci İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı.

Korkusuz muharriri Can Ataklı, bugünkü yazısında, “Halk TV uygun bir iş yapmadı” başlıklı bir kısım kaleme alarak, şu görüşlerini söz etti:

Halk TV elbette bir haber kanalı olarak gerçeğin ortaya çıkarılması için kim olursa olsun herkesle ilgili haber yapabilir. Lakin saray medyasının epeyce kıymetli bir aktörünü, çabucak hemen kendisi bile açıklama yapmadan ekrana çıkarmak, “aklama çabası” olarak algılanacaktır. Gerçekten o denli de oldu.

İsmail Saymaz istediği kadar “Ben her şeyi sordum, hatta azarlayacak kadar bile ileri gittim” dese de Veyis Ateş o gece olağan olarak kamuoyu gözünde aklanmamıştır lakin halk TV “aklamacı-paklamacı” pozisyonuna düşmüştür.

Halk TV idaresi, “Veyis Ateş birinci andan itibaren tek söz bile etmemişken niye bizim kanalımızda ‘para almadığını ve birileri ismine pazarlık yapmadığını, ses kaydının kendine ilişkin olmadığını’ söylemiştir?” sorusuna yanıt bulmak zorundadır.

Halk TV’nin bugünkü ortamda kendine ziyan verme hakkı ve lüksü yoktur.

Yazının tamamını okumak için .