CANLI | Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ihale cevabı: Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da “Toplu Açılış Töreni”nde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şu biçimde:

“Türkiye’yi 20 yılda cumhuriyet tarihinde yapılanların 5-10 katı yapıta kavuşturabilme muvaffakiyetini gösterebilmemizin gerisinde milletimize aşk ve sevda ile hizmet etmemiz vardır. Her vakit ne diyorum Ferhat ve Sevecen. Biz Ferhatız, siz Sevecensiniz, dağları dele dele biz Şirin’e kavuştuk. CHP kiminle yan yana terör örgütüyle yan yana. PKK bir terör örgütü, onun Meclis’teki uzantısı da malum

Artık teröristler var mı? Hepsinin inlerine girdik mi, inşallah tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu yola devam edeceğiz. Bu uğurda bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı olan partiyi dahi ülkenin idaresine ortak etme hevesine kapıldılar. Belediyelerinde aslına bakarsan bunu yaptılar. En kritik yerleri PKK’sından FETÖ’süne kadar terör irtibatlı şahıslara altın tepside maalesef belediye makamında iş verdiler.. 44 bin emekçiyi belediyeden atıp onların yerine maalesef teröristleri doldurdular.

Bunlar Batı’dan talimat alacaklar. Zira bunların ülkeye ve kentlere hizmet etmek üzere bir kaygıları yok. Bunların hayatları da palavra.

Bir tanesi vardı ya bir bayan, televizyonda çıkıp ne diyordu, en büyük palavrası söyleyeceksin. Artık yargı aldı, tutukladı, artık cezaevinde. Kime çalışıyordu bunlar, CHP’ye. Bay Kemal palavrası bunlardan öğrendi. Çok düzgün palavra söyler, büyük palavra söyler.

Geçen akşam bir daha çıkmış benim TV programım var, birebir saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bu açıklama yapıyor. Firmalara 3 kat fazlasına bir sayıyla verdiğimizi söylüyor, bir kâğıt gösteriyor. Altında güya benim imzam var. Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin.”