Cansu Özbay: Voleybolcu olmasaydım psikolog olurdum!

Gattuso

New member
Türk bayan voleybolu için, 2003’te kazanılan ve en büyük derece kabul edilen Avrupa 2.’liği her şeyin başlangıcı oldu. O yıla kadar, memleketler arası arenada başarısı bulunmayan A Bayan Milliler’in yükselişi, ‘Filenin Sultanları’nın doğuşu 2003’le bir arada günümüze kadar geldi…

Türkiye’nin grup sporlarındaki en başarılı branşı olan, bayan voleybolu; istikrarlı gidişin, kulüplerin altyapıya verdiği ehemmiyet ve altyapı havuzun genişleyerek ilerlemesiyle günümüzde doruğa çıkmayı başardı.

2019-2020 içinde Avrupa Bayan Voleybol Şampiyonası’nın final müsabakasında Sırbistan’a yenilen Filenin Sultanları gösterdikleri muvaffakiyetle Türkiye’de kupayı almış üzere karşılandı.

Son olarak Tokyo’daki üstün performanslarıyla ülkemize gurur yaşatan Filenin Sultanları kapanışı da Avrupa Arenası’nda yapacak.

Cansu Özbay kimdir?

17 Ekim 1996 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cansu Özbay, Arkas Spor Kulübü altyapısından yetişti. 1.82 uzunluğundaki Özbay, 2014 yılında Beşiktaş’a transfer oldu ve birebir dönemin ikinci yarısında Nilüfer Belediyespor forması giydi. 2015-2016 dönemini Beşiktaş’ta tamamlayan başarılı pasör, 2016-2017 dönemi başında VakıfBank’a transfer oldu. Cansu Özbay, sarı-siyahlı formayla 2 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, 2 CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi, 3 Türkiye Ligi, 2 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Muhteşem Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Ulusal grupların alt yaş kategorilerin tamamında forma giyen Cansu Özbay, A Bayan Voleybol Ulusal Ekip formasıyla 2018 FIVB Miletler Ligi ve 2019 Bayan Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı. 1996 doğumlu oyuncu, 2020 Tokyo Olimpiyat Elemeleri’nde birinci olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları biletini kazanan A Bayan Voleybol Ulusal Ekibi’nin takımında yer aldı.

Cansu Özbay hakkında bilinmeyenler!

Kar ve yağmurun kendisini depresif hissetmesine niye olduğunu söyleyen Cansu, havuza girmeyi hiç sevmiyor. Instagram kullanmayı tercih ediyor ve Twitter’dan yalnızca haber takip ediyor. İletileşmek yerine aramayı tercih ediyor. Sesinin hayli makus olduğunu düşünüyor ve bu yüzden dans etmeyi daha fazlaca seviyor. Tiyatro yerine sinemayı tercih ediyor. Sinema izlerken uyuyakaldığı için dizi izlemeyi tercih ediyor.

Voleybolcu olmasaydım psikolog olurdum diyen Cansu kendisini enerjik, panik, heyecanlı olarak tanımlıyor.Twitter yerine Instagram’ı tercih ettiğini söyleyen Cansu’ya göre grubun en çılgını ve uykucusu Ebrar…