Cem Bölükbaşı’dan makus haber geldi: Beyin sarsıntısı…

Gattuso

New member
Formula 2’de gayret eden ulusal pilot Cem Bölükbaşı, dönemin ikinci yarışı olan Suudi Arabistan Grand Prix’sinin birinci idman seansında kaza yaptı.

Bölükbaşı, duvara çarpan aracından sağlıklı ve meselesiz bir biçimde çıktı.

Kaza daha sonrası Twitter’dan bir açıklama yapan Bölükbaşı, “Iyiyim. Im OK” yazdı.

ÖNLEM MAKSATLI HASTANEYE KALDIRILDI

Memleketler arası Araba Federasyonu’ndan (FIA) yapılan açıklamada, Cem Bölükbaşı’nın önlem maksatlı hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Açıklamada, “Formula 2’de bugün Cidde’de gerçekleştirilen özgür idmanlarda kaza yapan Cem Bölükbaşı’nın denetim hedefli hastaneye kaldırılması tavsiye edilmiştir. Cem Bölükbaşı, King Fahad Askeri Hastanesi’ne gdolayıldü.” tabirleri yer aldı.

Yarışa uygun olmadığına karar verildi!

Son olarak Formula 2’den yapılan resmi açıklamada ise, “Tıbbi muayenenin akabinde Cem Bölükbaşı’nın beyin sarsıntısı geçirdiği ve daha fazla gereksinimi denetim için gece hastanede kaldığı tespit edildi. Müsabakaya uygun olmadığı ilan edildi ve bu niçinle yarıştan çekildi” denildi.

“Aracıma tekrar binmeyi hevesle bekliyorum”

Formula 2’de gayret eden ulusal pilot Cem Bölükbaşı, “Tüm gerekli denetimler yapıldıktan daha sonra ve kazanın yapısı gereği önlem hedefli olarak bu hafta sonu Cidde yarışında yer alamayacağım belirtildi” dedi.

Formula 2’de uğraş eden ulusal pilotumuz Cem Bölükbaşı, dönemin ikinci yarışı olan Suudi Arabistan Grand Prix’inin birinci idman seansında dün kaza yaptı. Yaşanan olay daha sonrasında Formula 2’den yapılan açıklamada, gerçekleştirilen sıhhat denetimlerinin akabinde Cem Bölükbaşı’nın beyin sarsıntısı sebebiyle geceyi hastanede geçirdiği, müsabakaya uygun olmadığı için ise yarıştan çekildiği açıklandı Verilen karar daha sonrası Cem Bölükbaşı toplumsal medya hesabından açıklama yaparak sıhhat durumunun düzgün olduğunu belirtti. Bölükbaşı, “Herhangi bir meselem yok. Tüm gerekli denetimler yapıldıktan daha sonra ve kazanın yapısı gereği önlem maksatlı olarak bu hafta sonu Cidde yarışında yer alamayacağım belirtildi. Bir daha sonraki resmi test seanslarında Barselona’da ekibimle buluşup aracıma tekrar binmeyi hevesle bekliyorum. Dönemin 3. yarışı Imola’ya kadar mental ve fizikî olarak en yeterli biçimde hazırlanıp Formula 2 şampiyonasına kaldığım yerden devam edeceğim. Her vakit yanımda olduğunuz için teşekkürler” tabirlerini kullandı.