CHP İstanbul Vilayet Lideri Kaftancıoğlu: Ekrem Başkan’la kavgamız olamaz

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ile ortalarında tansiyon olduğu tezine ait olarak, “Ekrem Başkan’la kavgamız olamaz” açıklamasını yaptı.

Sözcü gazetesi muharriri Ruhat Mengi’ninİktidara yakın bir gazetede bir müellif ‘CHP’de 2023 daha sonrası için büyük iktidar arbedesi var. Ekrem İmamoğlu ile Canan Kaftancıoğlu içinde yereli kaptırmamak hengamesi var. Ümraniye ve Sultanbeyli ilçe kongrelerinde ortaya çıktı ki İstanbul’da kuvvetli görünen iki isim İmamoğlu ile Kaftancıoğlu içinde ismi konmamış bir hesaplaşma yaşanıyor’ diye yazdı. Bu gerçek olabilir mi?” sorusuna Kaftancıoğlu, “(Gülüyor) Ben güya biz ittifakmışız, diğerleriyle hengame ediyormuşuz üzere anladım. Şunu net olarak söyleyeyim, partimizin uzun vakittir hiç bu kadar maksada odaklanarak, parti ortasında en ufak bir kasvet olmadan çalıştığına tanıklık etmedim. İktidarda o denli bir rant arbedesi, pasta paylaşımı var ki bize de bunları söyleyince tıpkı durumu yaratırız zannediyorlar ve kamuoyunu yanıltmaya çalışıyorlar. Arbede bir rantı paylaşamadığınızda çıkar, gayeniz ortaksa çıkmaz. Ekrem Başkan’ın en büyük önceliği İstanbul’a hizmet etmek, benim de en büyük önceliğim partimi iktidara getirmek. Bizim paylaşamayacağımız bir şey yok, hiç bir mevzuda kavgamız olamaz.” karşılığını verdi.

Kaftancıoğlu şu sözleri kullandı:

-Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 30 Ağustos merasiminde Sayın Akşener’le birlikte çıktığı sahnede Akşener’in yaptığı Fatih benzetmesi “İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak öne çıkarması” halinde yorumlandı ve medyada tartışıldı. Diyorlar ki “İmamoğlu ‘ben aday olmayacağım, lider kalacağım’ dese tartışma bitecek lakin demiyor, demek ki aday olabilir.” Sizce bu açıklamayı niye yapmıyor?

Cumhurbaşkanlığını herkes isteyebilir, herkes aklından geçirebilir lakin örgütlü çabalarda bakış o denli değildir. Ekrem İmamoğlu’nun çıkıp bir şey söylemesine gerek yok zira gündemi değil. Şu anda 7/24 İstanbul meseleleriyle uğraşan bir lider. Genel Liderimiz da çıkmış açıklama yapmış “Biz seçime girerken adayı İttifak olarak belirleyeceğiz” demiş, size açıklamıştı. Artık birilerinin çıkıp “adayız” yahut “değiliz” demesinin manası da yoktur, karşılığı da yoktur. Bakın televizyonlarda ne konuşuluyor, işte Abdulkadir Selvi yalnızca ve yalnızca “CHP’nin adayı o mu olacak, bu mu olacak” diye dakikalarca konuşuyor. Bunların hiç bir manası yok, büsbütün toplumu CHP üzerinden tartıştırmak isteyen kötücül bakış diyebiliriz.

Cumhur İttifakı’nın tek adayı var, ne memnun ki Millet İttifakı’nda şimdiden biroldukca siyasetçi var ve ne hoş ki hangisi aday olursa olsun kazanıyoruz.