Covid maskeleme: şimdi nasıl birçok kişi yoluna devam etti

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Bayan Keith restoranlardan kaçınıyor ve kapalı mekanlarda daima maske takıyor. Okulda çocuklarınızın maskesi. Kendisini daha yüksek Kovid riskine sokacak bir sağlık durumu yok, ancak bir kez Kovid geçirdi, devam eden semptomlardan muzdaripti ve hastalanacak zamanı olmadığını söyledi.

Bayan Keith, en zor kısmın, bir zamanlar kendi ailesinin Covid güvenlik protokollerini paylaşan liberal fikirli arkadaş çevresine ayak uyduramamak olduğunu söyledi. Şimdi, okulların maske takmasını yasaklayan bir Iowa yasasına duyduğu üzüntüyü paylaştığı insanlardan bazıları artık kendileri rutin olarak maske takmamaktadır.

Bir zamanlar maskelerin zorunlu olduğu bir sinagogda, Bayan Keith ve ailesi, kızlarının adama töreninde maske takmakla kendilerini neredeyse yalnız buldular. Ve bir arkadaşı tarafından bir Dünya Kupası maçı izlemek için bara gitmeye ikna edilmesine rağmen, bu yıl özellikle özlediği bir sosyal aktivite, her zamanki futbol arkadaşlığından zevk alamadığını hissetti.

“Sadece düşündüm, ‘Burada ne yapıyoruz? Hiçbir şey değişmedi. Bayan Keith, Covid’in hala “sadece bir soğuk algınlığı” olmadığını söyledi.

Ayrıca, arkadaş Steve Wilke-Shapiro gibi insanlar için, bir zamanlar birlikte oldukları insanlardan gelen direnişi yönlendirmek yeni bir meydan okumadır. Bir mimar olan Bay Wilke-Shapiro, Covid’e yakalanma konusunda uzlaştığını ve aşılar ve takviye aşıları ile “bundan kaçınmak için elimden gelen her şeyi yapacağını ve hala çoğunlukla yaptığı şeyleri yapacağını” söyledi. ‘

“Ona eğlenceli olacağını, bir süredir görmediği insanlar olacağını söyledim” diye hatırladı. Ama bir sonraki oyun için geri dönmeyi reddettiğinde, geri adım atmadı. “Odayı okumaya çalışıyorum,” dedi.

Bazen aile üyeleri ve arkadaşlar aşırı endişeden biraz rahatsız olabilir. Union, NJ’de bir iş analisti olan 64 yaşındaki Rafael Oro, karısının devam eden ihtiyatından rahatsız olduğunu söyledi. Pandemi öncesi rutinlere dönmeye hazır olsa da, “görecek daha çok şeyimiz var” dedi.