Cumhuriyet müellifi Bursalı: Cumhurbaşkanı açıklama yapabilir, yoksa kimileri gerçekten Sezen Aksu’ya karşı şiddet uygulayabilir

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Cumhuriyet gazetesi muharriri Orhan Bursalı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Sezen Aksu’ya yönelik olarak, “Hz. Adem efendimize kimsenin lisanı uzanamaz; o lisanları yer geldiğinde koparmak bizim nazaranvimizdir” kelamları niçiniyle açıklama yapması gerektiğini belirtti. Bursalı, “Yoksa kendisini adeta tapınmaya varıncaya kadar seven kimileri sahiden Sezen Aksu’ya, diğerlerine, Sezen Aksu’yu savunanlara karşı şiddet uygulayabilir, yere yıkıp lisan kesmeye bile kalkabilir, lisan koparmak vaciptir, başkanım fetva vermiştir diye düşünebilir..” ikazını yaptı.

Bursalı yazısında, “” tabirini kullandı.

Bursalı şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı bir açıklama yapabilir ve en azından “Mecazi manada söylemiş oldum, doğal ki asla Türkiye Cumhuriyeti’nde bu biçimde sahneler olmaz, müsaade vermeyiz” diyebilir, demelidir de. Yoksa kendisini adeta tapınmaya varıncaya kadar seven kimileri hakikaten Sezen Aksu’ya, diğerlerine, Sezen Aksu’yu savunanlara karşı şiddet uygulayabilir, yere yıkıp lisan kesmeye bile kalkabilir, lisan koparmak vaciptir, önderim fetva vermiştir diye düşünebilir..”

TIKLAYIN | Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya: Hz. Adem efendimize kimsenin lisanı uzanamaz; o lisanları yer geldiğinde koparmak bizim bakılırsavimizdir

Sezen Aksu: Husus ben değilim, mevzu memleket; 47 yıldır yazıyorum, yazmaya devam edeceğim

TIKLAYIN | Bahçeli’den Sezen Aksu’ya: Serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme

TIKLAYIN – Diyanet’ten Sezen Aksu açıklaması: Dini kişiselyetlerle ilgili özensiz tavır saygısızlıktır

TIKLAYIN – Milli Beka Hareketi üyelerinden Sezen Aksu’nun konutunun önünde aksiyon

TIKLAYIN – Yeni Şafak gazetesi, Sezen Aksu’yu müziği üzerinden amaç gösterdi

TIKLAYIN – Erdoğan: Rusya ve Ukrayna içinde bir barışın hâkim bulunmasına arabulucu olabiliriz

TIKLAYIN – Tarkan’dan gaye gösterilen Sezen Aksu’ya takviye: Kendisine yapılan haksızlık, saygısızlık ve ayıp tarihe yazılacaktır