Deniz Akkaya şahit oldu: Nurseli İdiz ‘İnşallah ölürler’ dedi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Deniz Akkaya şahit oldu: Nurseli İdiz ‘İnşallah ölürler’ dedi Menajer Özgür Aras, kendisine bir televizyon programında hakaret ettiğini belirttiği oyuncu Nurseli İdiz hakkında, kişilik haklarına hücumda bulunduğu savıyla 5 bin lira bedelinde manevi tazminat davası açtı. Dava kapsamında eski model Deniz Akkaya şahit olarak dinlendi. Akkaya, Nursel İdiz’in Aras’ın ailesi için “İnşallah ölürler” söylemiş olduğini söylemiş oldu.

Menajer Özgür Aras, kendisine bir televizyon programında hakaret ettiğini belirttiği oyuncu Nurseli İdiz hakkında kişilik haklarına saldırdığı argümanıyla avukatı Ayşegül Mermer aracılığıyla tazminat davası açtı.

5 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI

Dava dilekçesinde Özgür Aras’ın, hakkında söylenen makûs kelamlar sebebiyle kişiliğinin ziyan gördüğü açıklandı.

Dilekçede “Nurseli İdiz’in bu kelamları niçiniyle fazlaca duygusal ve naif bir kişiliğe sahip olan Özgür Aras’ın ruh hali olumsuz etkilenmiştir. Yaşanan bu hadiseyle ilgili olarak, kederini lisana getirmekten kaçınmayan Özgür Aras’a toplumsal medya üzerinden oldukcaça dayanak iletisi gelmiştir. Bu niçinle 5 bin lira manevi tazminatın davalıdan tahsilini istiyoruz” denildi.

Nurseli İdiz ise asıl kendisinin maksat alındığını belirti ve açıklamalarının tenkit niteliğinde olduğunu söyleyerek davanın reddini istedi.

“ÖZGÜR’ÜN ANNESİ, TEYZESİ VE ANNEANNESİNİN KANSER OLDUĞUNU BİLİYORDU”

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada Deniz Akkaya şahit olarak dinlendi.

Deniz Akkaya şahit tabirinde, “Özgür ile 15 yıllık dostluğumuz var. Yemek yerken Nurseli aradı telefonu hoparlöre aldı. O tarihte menajerliğini yapıyordu. bir daha başlayan dizinin üretim şirketiyle ortalarında sorun vardı. Nurseli Hanım Özgür’ün annesi, teyzesi ve anneannesinin kanser hastası olduğunu biliyordu. Onlar için ‘İnşallah bir an evvel ölürler’ dedi. Ben tekraren bu mevzuyu Nurseli Hanım’ın yanında açtım ve inkar etmedi. Özgür, iş ömründe kasvetler yaşıyordu. Nurseli Hanım’ın Özgür’ün ailesi hakkında söylemiş olduklerinde kısa bir süre daha sonra annesi, teyzesi ve anneannesi vefat etti. Bu olayların ardından televizyon programında Nurseli Hanım’dan bahsederken ‘Görsem ümüğünü sıkmak isterim’ kelamını sarfetmişti. Olağanda bu biçimde reaksiyonlarda bulunacak bir insan değildir” diyerek sözünü sonlandırdı.

ERTELENDİ

Özgür Aras, “Nurseli Hanım çekmiş olduğu dizinin yapın şirketiyle eza yaşıyordu. Bu hususla alakalı telefonda görüşürken annemin, teyzemin ve anneannemin bir an evvel ölmesini söylemiş oldu. Bu olaya fazlaca kırılmıştım ve televizyon programında sav edilen kelamları söylemiş oldum. Programa bağlanarak şahsi haklarıma saldıracak biçimde hakaret etti.” dedi.

Mahkeme, şahit beyanlarına karşı savunma hazırlanması üzerine duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.