Doğuş Otomotiv karbon ayak izini güneşle azaltıyor

Esmeralda

New member
Doğuş Otomotiv, elektrik tüketimini yenilenebilir güçle karşılanması gayesiyle 2.4 milyon dolar meblağında bir yatırımla güneş gücü paneli kuruyor.

Heyetimi bitmek üzere olan paneller şirketin lojistik binasının çatısına yerleştirilecek.

Güneş gücü sistemi faaliyete geçtikten daha sonra Doğuş Otomotiv kullandığı gücün yüzde 100’ünü güneşten elde etmiş olacak. Bu sayede şirket, karbon ayak izini yüzde 45 oranında azaltacak.

Doğuş Otomotiv, bu projeyi önümüzdeki senelerda tüm yetkili satıcı ve servislerine yaymayı ve karbon emisyonlarında önemli oranda düşüş sağlamayı hedefliyor.

TRAFİK HAYATTIR!

Trafik Hayattır!
platformu, kesimin en uzun soluklu kurumsal sorumluluk projesi olarak 17 yıldır trafik güvenliği konusunda her yaş kümesinden bireylerin trafikteki davranış ve alışkanlıklarını değiştirecek, toplumun bilinçlenmesini sağlayacak, farklı amaç kitlelere yönelik bilinçlendirme çalışmaları yürütüyor.

2021 yılında Trafik Hayattır! platformu odağını kentleşmeyle birlikte kentte ömür, artan mobilite ve değişen teknolojinin günlük ömrümüze yansımalarına çevirdi. Değişen teknoloji ve medya tüketim trendlerini yanlışsız tahlil eden platform, maksat kitlesine verimli bir biçimde ulaşmak için toplumsal medya ve dijital platformlarda faal olma stratejisi izliyor.

Eğitimin online platformlara taşınmasıyla bir arada, öğrencilerin EBA TV (İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç farklı kanaldan yayın yapan Ulusal Eğitim Bakanlığının hazırladığı uzaktan eğitim platformu) üzerinden aldıkları ders saatleri arttığından Trafik Hayattır olarak, geleceğimiz olan çocuklarımızın trafik şuurunu artırmak için EBA TV’de yer alarak olumlu kültür şuuruna dayanak oldu.

Trafik Hayattır! 2021 yılının büyük bir kısmında eğitimin online platformda sürmesiyle bir arada İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğinde, öğrencilere örnek olacak bireyler öğretmenleridir görüşüyle yaklaşık 600 öğretmene “yol güvenlik semineleri” vermiştir.

Gelecekte otomotiv bölümünde yer alacak 289 Meslek Lisesi öğrencisine bir daha online platformlarda bir ortaya gelerek hem otomotiv dalı tıpkı vakitte Trafik Güvenliği ile ilgili bilgilendirmeler yapılmıştır.