Ergin Ataman: Şampiyon biz olacağız

Gattuso

New member
THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisi üçüncü maçında İtalyan takımı AX Armani Exchange Milan’ı 77-65 yenerek seride 2-1 öne geçen Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman, Larkin’in son kısımdaki performansıyla maçı kazandıklarını söylemiş oldu.

Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan Ataman, taraftara verdiği dayanak için teşekkür ederek, “İnanılmaz bir atmosfer oluşturdular. İtalya’daki maçtan daha sonra buradaki taraftarın üç katı İstanbul’da olacak demiştim ve bu takviyesi gördük. Maç boyunca bizi ayakta tuttular, savunma sertliğimizi üst çıkardılar. Bu taraftarın önünde şampiyona üzere oynayan Larkin’in performansını ortaya çıkardılar. Maç boyunca olağanda soktuğumuz şutları sokamadık, Larkin performansını hamlede güzel gösterdi. Hamlede her zamanki üzere değildik, savunmada serttik lakin son kısımda Milano fazla hamle ribaundu aldı. Âlâ bir performans sergiledik. Son çeyrekte şampiyon üzere oynayan Larkin maçı koparmasını bildi. Milano’yu da tebrik ediyorum, tam bir play-off maçıydı. Milano ekibinin sert ve kararlı buraya geleceğini biliyorduk.” tabirlerini kullandı.

“Bu seride istediğimiz oyunu oynayamadık.” kelamlarını kullanan Ergin Ataman, “Milano bizi oynatmıyor, hamlede rahat sayı bulamıyoruz. Biraz daha oyuncularımın rahat bir biçimde hamle performansını vermelerini bekliyorum. Larkin’in son 5-6 dakikadaki performansı bize maçı kazandırdı ancak ekip halinde fevkalade savunma yaptık. Ribaundlardan seken toplar haricinde kolay sayı imkanı vermedik. Perşembe günü bir daha savunma sertliğini alana yansıtmamız gerekiyor” formunda konuştu.