Ersun Yanal’dan Fenerbahçe itirafı

Gattuso

New member
Fenerbahçe’nin eski teknik yöneticilerinden Ersun Yanal, Tivibu Spor’da açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertliler ile şampiyonluk yaşayan son teknik yönetici olan Ersun Yanal, “Ben profesyonel bir teknik yöneticim. Fenerbahçe’de olmak, çalışmak her teknik yönetici için maksattır. Bu bir onurdur. Her vakit bunun yolu açıktır. Bana muhtaçlık olduğunda her şartta Fenerbahçe için tamam derim.” dedi.

“Fenerbahçeliler için keyif ve coşku önemli”

“Fenerbahçeliler için sonuçtan fazla oynadıkları oyundaki coşku ve keyif daha kıymetlidir. Rakibe üstünlük kurmak yalnızca skor üstünlüğü kurmak değildir. Alandaki tutumunuz ve üslubunuzla bu üstünlüğü kurabilirsiniz. Fenerbahçe’nin hamle oynayan ve her vakit kazanmayı hedefleyen bir topluluk olduğunu düşünüyorum.”

“Fenerbahçe fazlaca ısrarcı oldu”

“Denizlispor’u çalıştırırken Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan teklif aldım lakin kabul etmemiştim. Galatasaray’la da görüşmem oldu. Hem Adnan Polat periyodunda tıpkı vakitte Ankaragücü’nü çalıştırdığım devirlerde oldu. Ulusal Kadro, Manisaspor, Trabzonspor ve TFF’de nazaranvler aldım. daha sonrasında Eskişehirspor ve Fenerbahçe. Fenerbahçe daha sonrasında daha ısrarcı oldu.”

“Keşke şampiyon olsalardı”

“Hiç kimsenin emeğine haksızlık yapmamak gerekiyor. Sevgili Aykut Kocaman hocamın emeği vardır fakat o grubu ben çalıştırdım ve başarılı olduk. Yalnızca ben değil, oyuncular, idare, taraftarlar daima bir arada bir muvaffakiyet yakaladık. Tek başıma ben yapmadım. Tarihi bir şampiyonluk yaşadık. Benden daha sonra da şampiyonluk yaşanmadı. Ben de tıpkı kadroyu teslim ederek ayrıldım. Keşke şampiyon olsalardı ancak olmadı.”

“Fenerbahçe, en büyük sivil toplum örgütüdür”

“Fenerbahçe, en büyük sivil toplum örgütüdür. Seyirci yasakları sırasında bayan taraftarlarımız bütün stadı doldurdu. Tahminen de dünyada tekti. Bu kıymetli bir gururdur. Bunu yapan Fenerbahçe taraftarı oldu.”

“Fenerbahçe’nin Ozan Tufan’a muhtaçlığı var”

“Ozan Tufan’ın Alanyaspor’a gitmesini ben istedim. Fenerbahçe’de epeyce fazla kredisi yoktu. En ufak aksilikte reaksiyon bakılırsacekti. Ozan da bunu kabul etti. Kendisiyle daima görüştük ve dayanak olduk. O periyotta Sergen Hoca da ona sahip çıktı ve oynattı. Ozan döndükten daha sonra önemli bir randıman aldık. Çabucak Ulusal Ekibe seçildi. Oynadıktan daha sonra kaptanlığa kadar yükseldi. Ancak ne olduysa transferinden daha sonra oldu. Watford’da nasıl bir bağlantı vardı bilemiyorum. Şu anda maalesef takımda değil ancak Fenerbahçe’nin Ozan üzere bir futbolcuya muhtaçlığı var.”