Eşi, Çiftlik Bank sanığı Mehmet Aydın’ı gıyabında boşadı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Teslim olma sebebi için “aile meselesi” diyen Çiftlik Bank sanığı Mehmet Aydın’ı eşi Sıla Aydın’ın 22 Haziran’da gıyabında boşadığı ortaya çıktı. Teslim olmaması durumunda eşinin kendisini boşadığını gazeteden öğrenecek olan Aydın’a karar cezaevine gönderilip bildiri edilecek. İtiraz etmezse karar katılaşacak, itiraz ederse istinaf mahkemesine gidecek.

TIKLAYIN – Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın: ‘Kimseye kesin çıkar vaadinde bulunmadım’

TIKLAYIN – “Çiftlik Bank” davası sanığı Mehmet Aydın, Maltepe Cezaevi’ne gdolayıldü

Mehmet Aydın ile Sıla Aydın Çiftlik Bank’ın kurulmasından 7 ay daha sonra 31 Mart 2017 evlendi. Aydın, eşini 24 Ocak 2018 günü Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başlayan 3 yıllık firar seyahatine da yanında götürdü. Sıla Aydın 2018’de Türkiye’ye döndü. Aydın da mesken alması için eşinin hesabına 1 milyon 700 bin lira gönderdi. Ölçü yüksek olduğu için para bloke edildi. Mehmet Aydın’ın kaçmasının akabinde Sıla Aydın tutuklandı. Kendisinin şirkette hiç bir payı ve yetkisi olmadığını öne süren Sıla Aydın, “Tek kabahatim Mehmet Aydın’ın eşi olmamdı” dedi. Yaklaşık 2,5 ay cezaevinde kaldıktan daha sonra tahliye edildi ve tahliyesinden kısa bir süre daha sonra boşanma davası açtı. Bursa Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçede “haysiyetsiz hayat sürüyor” dediği Aydın’dan aylık 5 bin lira nafaka ile 500 bin lira tazminat talep etti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine bakılırsa; Aydın, Mehmet Aydın’la evli olmalarına karşın bir arada yaşadıkları bir meskeni olmadığını, eşinin işlerinin yoğunluğu ile daima yurtharicinde olmasını mazeret ederek, kendisiyle ayda bir defa görüştüğünü, lüks armağanlar ve yurtdışı seyahatlerle gönlünü almaya çalıştığını argüman etti.

Tezine nazaran, Mehmet Aydın, Uruguay’da bir arada oldukları devirde bir bayanla bağ yaşadı. Duruma reaksiyon gösterdiğinde de ise Sıla Aydın’a şiddet uyguladı. “Sayemde lüks ortasında yaşıyorsun. Bana katlanacaksın. Nereden geldiğini unutma” diyen Mehmet Aydın’ın bayana mevt tehdidinde bulunduğu öne sürüldü.

Boşanma davasında Mehmet Aydın’a tekraren tebligat çıkartan mahkeme, sonuç alamayınca isimli makamlardan yardım istedi. Aydın’ın firari olduğunun bildirilmesi üzerine de 22 Haziran günü, ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın gıyabında boşadı. Aydın’ın eşine aylık bin lira nafaka ile 60 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Aydın Türkiye’ye dönmeseydi Bursa Aile Mahkemesi vasi atama ya da gazete ilanı verme yoluna gidecek ve sonucunı kesinleştirecekti. Artık ise karar cezaevinde Aydın’a bildirim edilecek. Aydın itiraz etmezse karar katılaşacak, itiraz ederse boşanma evrakı istinaf mahkemesine gidecek.