Eşine refakatçi olarak gittiği hastanede hayatının şokunu yaşadı: 15 santimlik tümörü olduğunu öğrendi

JoKeR

Active member
Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde böbrek rahatsızlığı niçiniyle tedaviye alınan Süleyman Uluten’in eşi Elmas Uluten de yanında refakatçi olarak kaldı. Hastanede olduğu sırada bel ve karın ağrıları artan Elmas Uluten, denetimden geçti. Denetimlerde, sağ leğen kemiğinde fazlaca nadir görülen 15 santimlik tümör tespit edildi. Bunun üzerine Uluten ameliyata alındı. Dr. Selçuk Yılmaz ve grubunca yaklaşık 8 saat süren operasyonla kemikteki tümör temizlendi.
Hastayı çabucak ameliyata aldıklarını tabir eden Dr. Selçuk Yılmaz, “Bu biçim kemik tümörleri epeyce ender görüldüğü için az yapılan ameliyatlardır ve Kütahya’da leğen kemiği ameliyatı birinci sefer yapıldı. Ameliyatı kalp damar cerrahi kliniğinin dayanağıyla başarılı bir biçimde gerçekleştirdik. Yaklaşık 8 saat kadar sürdü ameliyatımız. Hastamızın ameliyat daha sonrası genel durumu çok düzgündür. Tedavi sürecimiz devam etmektedir ve rehabilitasyon sürecini yakından takip ediyoruz” dedi.

EŞİNİN ISRARIYLA DOKTORA GÖRÜNDÜ

Bel ve karın ağrısı şikayetiyle doktora gittiğini ve tümör olduğunu öğrendiğinde epeyce şaşırdığını söz eden Elmas Uluten ise, “Hastaneye eşimin refakatçisi olarak gelmiştim. Kendi bel ağrılarım vardı ufak tefek onlara aldırmıyordum. Eşim ısrar etti tesadüfen bir doktora görünmemi istedi. Öylelikle bel ağrısı diye gelmiştim, bu kitle çıktı ortaya. Kitlenin burada tedavi olacağını açıkçası düşünmüyordum. Birinci sefer başıma gelen bir şey olduğu için korkmuştum. Allah da sabrını verdi. Çok yeterli hissediyordum kendimi bir de hekimimizin yüzü fazlaca güleç, güler yüzü bana sahiden epey cüret verdi. Hocama ve tüm gruba epey teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.