Eşini tandırda yakan bayan kendini bu biçimde savundu: Geceleri daima sevgilisinin ismini sayıklıyordu, uyuyamıyordum

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Isparta’da boşandıktan daha sonra dini nikahla birlikte yaşamaya devam ettiği Ramazan Yılmaz‘ı av tüfeğiyle vurarak öldürüp, cesedini tandırda yakan Emel Gür, Yılmaz’ın geceleri sevgilisinin ismini sayıkladığı belirterek, cinayeti kendi işlemediğini söylemiş oldu. Gür, Ramazan Yılmaz’ın tüfeği alıp şakağına dayadığını ve silahın patladığını savundu.

23 Ekim 2021 tarihinde 3 çocuk annesi Emel Gür ile boşandıktan daha sonra dini nikahla birlikte yaşamaya devam ettiği Ramazan Yılmaz içinde tartışma çıktı. Yılmaz’ın konuta alkollü gelmesi üzerine başlayan tartışmada Gür, Yılmaz’ı av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü, akabinde da cesedini tandırda yaktı.

Hakkında ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus istemi ile dava açılan Emel Gür, Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde birinci defa hakim karşısına çıktı.

“Sürekli sevgilisinin ismini sayıkladığı için uyuyamıyordum”

Ramazan Yılmaz’ın daima alkol aldığını, birebir köyden R.E.’nin eşi E.E. ile gizlice aşk yaşadıklarını, geceleri daima E.’nin ismini sayıkladığını ileri süren Emel Gür, savunmasını şöyleki sürdürdü: “Ramazan günlerdir sevgilisinin ismini sayıkladığı için uyuyamıyordum. Olay gecesi bir daha sayıklayınca ben yattığım yerden kalkınca o da kalkarak av tüfeğini alarak yan odaya geldi.

Silahın namlusunu kendi şakağına dayayarak, ‘Ben intihar edeceğim. Herkes seni suçlayacak, sürüneceksin’ diyerek, benim sağ el işaret parmağımı tetiğin üzerine koydu. Kendi parmağı ile baskı yapması kararı silah patladı. Ramazan vurulunca yere düştü. Bu olayı kızım ve oğlum Ö.Y. gördü. Ben öldürmedim

.”

olaydan daha sonra şok geçirdiğini, bir an ne yapacağına karar veremediğini aktaran Emel Gür, “Eski eşimin ‘Bir gün buralardan çekip gideceğim’ kelamları aklıma geldi ve kayıp süsü vermek aklıma geldi. Bu panikle cesedi yok etmek istedim. Kollarından tutarak bahçeye sürükledim. Burada diğerleri görür diye konutun haricinde bulunan oda biçimindeki tandır fırınına kadar sürükledim. Meskende kan bulaşan yerleri temizleyip kanlı ne var ise hepsini topladım, tandıra attım. çabucak sonrasında kağıtlarla tandırı ateşleyerek cesetle birlikte eşyaları da attım. Maksadım mutlaka öldürmek değildi. Hatasızım” diye konuştu.

Hazırlık soruşturması sırasında savcıya verdiği ve iddianamede de yer alan sözünde Emel Gür, tandırda yanan cesedin kokusunun anlaşılmaması için ateşe plastik gereçler attığı tarafındaki beyanını, mahkemede de kabul etti.

Mahkeme heyeti, o gece konutta bulunan ve sanık annenin beyanına bakılırsa olayı gördüğünü tez ettiği 6 yaşındaki kızları Ö.Y.’nin dinlenmesi için duruşmayı 18 Mart 2022 tarihine erteledi.