Eski AKP Ankara Vilayet Lider Yardımcısı Özyön: Üç aydır her faturaya hoş güzel, yöntem yol kilitliyorlar

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Eski AKP Ankara Vilayet Lider Yardımcısı Kamil Özyön, ocak ayında gelen 17 bin 400 TL’lik elektrik faturasına reaksiyon göstererek, “Üç aydır her faturaya hoş güzel, yordam usul kilitliyorlar. Koyu bir ‘Reis’ taraftarı olarak davaya hizmet ettim. Ancak vatandaşın karşısına çıkıp savunacak cümle bulamıyorum” dedi.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine nazaran; Aralık ayında 7 bin 900 lira ödeyen Özyön’ün Ocak faturası 17 bin 400 lira oldu. Özyön, “Bu nedir kardeşim, ayıptır günahtır” dedi ve şunları söylemiş oldu: “10. ayda 4 bin 600 TL, 11. ayda 6 bin 400 TL, 12. ayda 7 bin 900 TL, ve bu yıl Ocak ayında 17 bin 400 TL elektrik faturası geldi. Üç aydır her faturaya hoş güzel, yol yöntem kilitliyorlar. Baktılar ki sesimiz çıkmıyor, ocak ayı faturamızı ikiye katladılar. Koyu bir ‘Reis’ taraftarı olarak davaya hizmet ettim. Lakin vatandaşın karşısına çıkıp savunacak cümle bulamıyorum.”

“Elektrik faturaları AK Parti ve Erdoğan’a sıkılmış kurşundur”

Özyon “Bıçak kemiğe değil, iliğe dayandı” dedi ve ekledi: “Erdoğan’ı seviyorum. Fakat artık kâfi. Kendi isteğimle bu periyot bakılırsav almadım. Halktan kopuyoruz. Elektrik faturaları AK Parti ve Erdoğan’a sıkılmış kurşundur.”

AKP’li Kamil Özyön ailesinin AKP’den nasıl istifa ettiğini şu sözlerle anlattı: “4 kişilik bir aileyiz ve hepimiz AK Parti üyesi idik. Evvel oğlum, daha sonra kızım ve eşim istifa etti. En son ben kaldım, direniyorum. Bugün seçim olsa bizim aileden 1 kişi kaldı. Ne aileme ne etrafıma karşı savunacak gücüm yok. Yanlış siyasetler davamızı ve partimizi süratli bir biçimde eritiyor. Ben partimden ayrılmadan eleştiriyorum. Bu yapılanlar zulümdür, haksızlıktır. Temennimiz cumhurbaşkanımızın hemen bu artırımların tamamını geri çekmesidir.”