Eski müdür yardımcısı, altı yaşındaki öğretmeni vurarak öldürmekle suçlandı

Joachim

Genel Mod
Global Mod
6 yaşındaki çocuğun annesi Deja Taylor, çocuğu ihmal etme suçunu kabul ettikten sonra Aralık ayında iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha önce ateşli silah bulundururken esrar kullandığını ve uyuşturucu kullanımı hakkında yalan beyanda bulunduğunu kabul ettikten sonra 21 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Bayan Parker'a yönelik suçlamalar da, Michigan'daki iki ebeveynin, ülkedeki en ölümcül okul silahlı saldırısında oğullarının dört sınıf arkadaşını öldürmesini engelleyemedikleri için 10 ila 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığı gün düştü. öldürmek.

Virginia'nın Newport News kentindeki Richneck İlköğretim Okulu'nda yaşanan silahlı saldırının ardından istifa eden eski müdür yardımcısı, 6 Ocak'ta yaralanarak hayatını kaybeden öğretmen Abigail Zwerner'in geçen yıl açtığı davada adı geçen çok sayıda okul çalışanı arasında yer alıyor. çocuk öğleden sonraki dersin ortasında silahını çıkardı, ona doğrulttu ve ateş etti. Bayan Zwerner'in elinden tek bir kurşun geçti ve göğsüne çarptı.

40 milyon dolar talep edilen davaya göre çocuğun, tüm sanıkların aşina olduğu öğrenci ve öğretmenlere yönelik saldırılar da dahil olmak üzere “rastgele şiddet geçmişi” vardı ve 2021-2022 eğitim-öğretim yılında anaokulundan uzaklaştırılmıştı. 2022 sonbaharında geri dönmesine izin verildi, ancak vurulma gününde ebeveynlerinden birinin orada olmamasına rağmen ebeveynlerinden birinin okula eşlik etmesini gerektiren değiştirilmiş bir program verildi.

Hukuk davasına göre, öğretmenlerin onun davranışlarıyla ilgili endişeleri düzenli olarak okul yöneticilerinin dikkatine sunuldu ancak “her zaman reddedildi”. Dava dosyasına göre, vurulma sabahı Bayan Zwerner, Bayan Parker'a çocuğun “şiddetli bir ruh halinde” olduğunu ve küçük bir çocuğu dövmekle tehdit ettiğini söyledi, ancak Bayan Parker “hiçbir tepki göstermedi”.

Davaya göre, teneffüs sırasında Bayan Zwerner, çocuğun bir silahı olabileceğinden şüphelendi ve diğer iki okul çalışanına haber verdi. Avukatlar, içlerinden birinin sırt çantasını aradığını ancak hiçbir şey bulamadığını ve aradan sonra Bayan Parker'a çocuğun bir silah olduğunu iddia ettiğini ancak kendisinin hiçbir şey bulamadığını ve Bayan Zwerner'in onun sırt çantasından bir şey çıkardığını gördüğünü söyledi. hukuk davasında.