Fenerbahçe’de seçimi Uğur Dündar kazandı

Gattuso

New member
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Şurası (YDK) olağanüstü Seçimli Genel Şurası, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Vefa Küçük, Uğur Dündar, Sait Yılmaz ve Nail Kır, YDK başkanlığı için yarıştı. 14 sandıkta 3 bin 76 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu olağanüstü seçimli genel konseyde 1871 üye oy kullandı. 824 oy alan Uğur Dündar başkanlık koltuğuna otururken, Vefa Küçük 799, Nail Kır 122, Sait Yılmaz 117 oy aldı. 9 oy ise geçersiz sayıldı.

‘Çocukluk hayalim artık gerçekleşti’

olağanüstü seçimli genel heyetin akabinde açıklamalarda bulunan Uğur Dündar, “Orta okul senelerında Dolmabahçe Stadyumu’nun denize bakan tribünün gişelerinin altında futbolcuların çıkış kapısı vardı. Ben o yaşlarda Fenerbahçe’nin İstanbul Ligi’nde en alt sıralarda yer alan Emniyet, Adalet, Beyoğluspor, Beykoz üzere gruplarıyla Fenerbahçe’nin yaptığı maçlara sarfiyat kimi birtakım lapa lapa yağan kar altında maçtan daha sonra bizim futbolcularımızın çıkışlarını beklerdim. Lefterleri, Onurları, Can Bartuları, Basri Dilimlileri, Naci Faziletleri dikkatle süzer ve günün birinde sanki ben bu kulübe bir katkıda bulunabilecek miyim diye düşler kurardım. O çocukluk hayalim artık gerçekleşti. Bunda Fenerbahçe kazandı. Fenerbahçe için birlik ve bütünlük mottosuyla yola çıkan bu takıma istekli katkılarda bulunan fazlaca bedelli çalışma arkadaşlarıma, idarede vazife alacağımız epey kıymetli gruba sonsuz teşekkürler ediyorum. Biz Fenerbahçe’de mevcut olan fay çizgilerini derinleştirmek için değil tam aksine kırgınlıkları gidermek, birlik ve bütünlük ortasında olmayı sağlamak, Yüksek Divan Heyeti üyelerine hak ettikleri saygıyı ve ilgiyi göstermek, hiç bir bilinmeyen ajandası olmayan bir Uğur Dündar olarak her vakit açık tutacağım. Kapımdan bütün Yüksek Divan Konseyi üyelerinin rahatlıkla girebileceği ve kulübümüzün idaresini başarılı kılmak için elimizden gelen tüm uğraşı sergileyeceğimiz bir devri başlatıyoruz. Ben Lider Ali Koç ile adaylığımı ilan etmedilk evvel yaptığım toplantıda kendisine birlik ve bütünlük için yola çıktığımızı, kimsenin adamı olmayacağımı Fenerbahçe’nin adamı olarak bakılırsav yapacağımı net bir biçimde söylemiş oldum. Bu sözümün hayata geçtiğini sizler de tanıklık edeceksiniz. İnşallah hayli hoş bir çalışma ortamı sağlayacağız ve dediğim üzere bundan Fenerbahçe kuvvetli çıkarak kazanacaktır. Fenerbahçe’nin kuvvetli olduğu, birlik ve bütünlük ortasında neleri başarabileceğini 3 Temmuz’da daima bir arada yaşadık. İşte bu muazzam gücün çeşitli fay çizgileriyle parçalanıp bölünmesi hiç bir Fenerbahçelinin işine gelmez. Fenerbahçe’nin birliği ve bütünlüğü Türkiye’de özlenen birlik ve bütünlüğün teessüsü yolunda atılmış önemli bir adımdır ve Türkiye için bir umut ışığıdır. Listemiz kazandı lakin en büyük kazanan ulu tarihe sahip kulübümüzdür. Oylarıyla beni destekleyen YDK üyelerine hayli teşekkür ediyorum, oy vermeyenlere de teşekkür ediyorum. Centilmence bir yarış sürdüren pahalı rakipleri kutluyorum. Her vakit kazanmak değerli değildir, yarışmak da farklı bir mana taşır. En sıkıntı seyahatler birinci adımı atmakla başlar. Umut ediyorum ve şu mübarek günde dua ediyorum ki inşallah bu dargınlıkları, kırgınlıkları bitmiş oldurmek bize nasip olur” diye konuştu.