Friends oyuncusu kansere yakalandığını deklare etti

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Friends oyuncusu kansere yakalandığını deklare etti 59 yaşındaki oyuncu NBC’ye yaptığı açıklamada, hastalığının Eylül 2018’de teşhis edildiğini lakin bu biçimdedan beri kemikleri ve omurgası da dahil olmak üzere bedeninin öteki bölgelerine yayıldığını söylemiş oldu.

Friends dizisinin 10 döneminin tamamında Central Perk’te uzunluk gösteren Tyler, kanserin bedeninin alt kısmını felç etmesinden daha sonra artık yürüyemiyor. Tyler, “Kemiklerime yayılmış olan ileri prostat kanseri teşhisi kondu. Neredeyse son üç yıldır bu teşhisle uğraşıyorum” dedi.

Tyler, hastalığının birinci teşhis edildiğinde tabiplerin optimist olduğunu, lakin kanserin COVID-19 pandemisinin başlangıcında mutasyona uğramaya başladığını söylemiş oldu.

SAHNEDE OLAMADI, ZOOM İLE KATILABİLDİ

Şu anda kemoterapi bakılırsan Tyler, geçen ay HBO’da Friends: The Reunion isimli özel kısmıyla bir daha ekranlara dönen diziye Zoom aracılığıyla katılabildi. Tyler, “Bunun bir kesimi olmak istedim; onlarla sahnede olacak ve tüm şenliklere katılabilecektim. Fizikî olarak bunun bir modülü olmamak ve Zoom’da görünmek benim sonucumdı, zira temelde moralimi bozmak istemedim. ‘Ah, bu ortada Gunther kanserli’ üzere olmak istemedim” dedi.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

James Michael Tyler (@slate_michael)’in paylaştığı bir gönderi

Tyler, kanserin üç yıl evvel rutin bir denetim sırasında tespit edildiğini söylemiş oldu. Başlangıçta hekimlerin kanserini hormon tedavisi ile tedavi ettiklerini, tedavi sürecinin yaklaşık bir yıl boyunca inanılmaz bir biçimde çalıştığını ve tertipli olarak üç ilaç alması gerektiği için ömrünü olağan bir biçimde yaşamasına müsaade verdiğini söylemiş oldu.

Fakat kanser, ondan sonrasında kemiklerine ve omurgasına yayılmaya başladı ve bu da alt bedeninde felç bulunmasına niye oldu.

YENİ ROLÜM: İNSANLARI BİLGİLENDİRMEK

Tyler erken teşhisin ve nizamlı denetimin ehemmiyetine dikkat çekerek şunları söylüyor: “Biroldukça erkek, bu kadar erken teşhis edilmesi halinde kolay kolay tedavi edilebilirler. İnsanların benim yaşadıklarımı yaşamalarını istemiyorum. Bu, kolay bir müddetç değil. tekrarki sefer yıllık denetime gittiğinizde, lütfen hekiminizden bir PSA testi isteyin. Kolay kolay tespit edilebilir.”

Süreçle başa çıkmak için güzel espri anlayışını kullandığını ve bunun üstesinden gelmek için kendine gayeler koyduğunu söyleyen Tyler kelamlarına şöyle devam ediyor: “şahsi olarak, her anın ne kadar değerli olduğunu anlamamı sağladı. Savaşmaya devam. Geçen yılki gayem 59. doğum günümü görmekti. Bunu 28 Mayıs’ta yaptım. Şimdiki maksadım bu haberle en az bir canın kurtarılmasına yardımcı olmak. bu türlü çıkıp insanları bilgilendirmemin tek niçini bu… Bu benim yeni rolüm.”