Galatasaray’da Burak Elmas’ın yazgı günü

Gattuso

New member
Galatasaray Kulübünün yıllık olağan mali genel konsey toplantısı başladı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu’nda basına kapalı gerçekleştirilen ve GSTV’den canlı yayınlanan kongrenin genel şura divan başkanlığına Metin Sinan Aslan seçildi.

Kongrede, kulüp idare şurası ismine yapılacak sunumun akabinde raporların takdimine geçilecek. Sırasıyla faaliyet ve kontrol raporlarının iştirakçilere aktarılmasının akabinde görüşmelere başlanacak.

Görüşmeler kısmında yapılacak konuşmaların tamamlanması daha sonrası merhum Mustafa Cengiz ile Burak Elmas periyotlarının mali ve idari bakımdan başka ayrı ibrası üyelerin oyuna sunulacak.

Kongrede verilen önerge üzerine ibra oylamalarının kapalı tarzda yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

Disiplin cezası alan üyelerin müracaatlarının görüşülüp karara bağlanacağı genel şurada, kulüp ile iştiraklerinin 2022 yılı bütçesi de oylanacak.

İşte Lider Burak Elmas’ın açıklamaları:

‘Kontratları palavra aktararak konuşturanlar var’

Basın mensuplarının içeride olmama sonucunı, üyelerimizin ister istemez fişlenmesi durumu olduğu için aldık. sonrasındasında bu üyelerimizin çeşitli mecralarda fişlenmemesi ismine bu sonucu aldık. Sponsor geliyor. Gönülden Galatasaraylı. Bu idareye epeyce dayanak veriyorsun. Biraz bekle, takviye verme diyenler var. Bunlar aramızdalar. Galatasaraylılar bunu bilsinler. Kontratları palavra aktararak konuşturanlar var.

‘Maalesef bedeller etrafında birleşemiyoruz’

Dün akşam konutta otururken kendi iç muhasebemi yaptım. Ne söylersem Galatasaray’a faydalı olur? diye düşündüm. Ben sizlerin içinden çıkmış, Galatasaray’ı epeyce seven bir dostunuzım. Bu bakılırsavi sizler ismine yürütüyorum. Herkesi gaye tahtasına koyarak, her olayı eleştirerek Galatasaray’ı ortasında bulunduğu durumdan çıkaramayız. Benim için Galatasaray bir kulüpten epey daha fazlası. Bir pahalar bütünü. Maalesef bu kıymetler etrafında birleşemiyoruz. Günlük sonuçlar ve dedikodular ile bu kulübü bir yere getiremeyiz. Benim gayretim bir iktidar gayreti değil. Biz Galatasaray’ın kurtuluş uğraşını veriyoruz. Her türlü uğraşa hazırız.

‘Hepimiz periyot devir yanlışlar yaptık’

Galatasaray’ın bu duruma gelmesinde hepimizin katkısı vardır. Hepimiz devir periyot yanlışlar yaptık. Bu birlik birliktelik ismine devrimizde elimizden gelen her şeyi yaptık. Herkese el uzattık, görüş aldık. Bu birleştirme ülküsünün sonuç bulmadığını görüyoruz.

‘Ada konusu çözülmüştür’

Galatasaray’ın Ada konusu çözülmüştür. Bunu Galatasaraylılar yapmıştır. Burada 20’den çok kişi sayabilirim, onlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ada ile ilgili müjde vermek istiyorum. Yazın havuzu ve restaurant kısmımızı üyelerimize açıyoruz. Kemerburgaz’a taşınıp Florya’dan gelecek gelirle 3 yıl ortasında tüm borçlarımızı kapatmayı düşünüyoruz.

Abdurrahim Albayrak: Basın mensuplarının kenara atılmaması gerekirdi

Basına kapalı gerçekleştirilen 2021 Yılı Olağan Genel Konsey Toplantısı’nda konuşan Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, birlik ve birliktelik iletisi verdi. Albayrak, olağan genel konsey toplantısındaki konuşmasına basın mensuplarının salona alınmaması ile ilgili başladı. Basın mensuplarının kenara atılmaması gerektiğini vurgulayan Albayrak, “Yağmur, çamur demeden bizi her yerde takip eden basın mensupları keşke burada olsaydı. Yarın öbür gün kulübün sponsorluk muahedeleri olacak. bu biçimde da basın mensuplarına muhtaçlık olacak. Keşke liderim Burak Elmas öteki bir karar alsaydı” sözlerini kullandı.

“İstifanızı verin”

Galatasaray SK’nın duayen üyelerinden Hayri Kozak: “Sayın Lider, hala geç kalmış değilsiniz, yorgun bir gün yaşadınız, kulübümüzün yarınları ismine istifanızı bugün Divan Başkanlığı’na verin, gereğini yapın kardeşim.”